Kwas ferulowy to jedno z najnowszych odkryć w pielęgnacji. Innowacyjny składnik jest często dodawany do produktów kosmetycznych. Można znaleźć go w kremach na noc, serum i maseczkach. Jakie jest jego działanie i kto powinien zwrócić na niego szczególną uwagę? Oto wszystko, co powinnaś wiedzieć.

To rodzaj składnika, którego zadaniem jest opóźnienie procesów starzenia się skóry. Zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek, wygładza, ujędrnia i pomaga pozbyć się drobnych niedoskonałości, przede wszystkim chodzi tu o małe, brązowe plamki. Kwas felurowy jest przeciwutleniaczem, dlatego też świetnie sprawdzi się jako aktywny składnik w produktach kosmetycznych z dziedziny anty-aiging.

Marzysz o gładkiej skórze? Poznaj jasne i ciemne strony kwasu salicylowego

Kwas ferulowy pomaga zachować jędrność skóry, ponieważ jego działanie jest silnie skoncentrowane na neutralizowaniu wolnych rodników. Jednak osoby z wrażliwą cerą powinny uważać z jego stosowaniem, by uniknąć podrażnień.

Czym jest kwas ferulowy

Jest znany także pod nazwą kwasu hydroksycynamonowego. To silny przeciwutleniacz, który działa jak tarcza zapobiegająca tworzeniu wolnych rodników. Aby jego działanie było skuteczne powinien być pakowany w szklane, brązowe buteleczki (ochrona przed światłem) i być przechowywany w chłodnym miejscu.

Kosztuje nie więcej niż kilka złotych, a działa rewelacyjnie na włosy i skórę!

Korzyści dla skóry:

– zmniejsza ilość drobnych zmarszczek i linii wokół oczu

– zmniejsza ryzyko zwiotczenia skóry

– poprawia jędrność

– ogranicza powstawanie brązowych plam

– eliminuje zaczerwienienia skóry

Jak każdy przeciwutleniacz, kwas ferulowy może powodować podrażnienia skóry. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby z cerą wrażliwą i trądzikową.

Jak stosować:

Można stosować do maksymalnie dwa razy dziennie. Rano i wieczorem na dokładnie oczyszczonej i osuszonej twarzy. Wystarczy nanieść dwie  krople serum lub odrobinę kremu z kwasem i palcami delikatnie, równomiernie rozprowadź produkt na skórze.