Aspiryna, czyli jeden z podstawowych leków, który znajduje się w domowej apteczce, może zyskać również inne zastosowanie. Od co najmniej kilkunastu lat kobiety stosują ją jako składnik domowych kosmetyków. Zawarty w niej kwasie acetylosalicylowy działa kojąco na skórę – dogłębnie ją oczyszcza i zapobiega postawaniu stanów zapalnych. Sprawdź, jak działa aspiryna na popękane pięty i zyskaj efekt gładkiej skóry w szybki i prosty sposób.

Piękne stopy w trzech krokach. Ten zestaw ratunkowy pomógł mi zadbać o pięty przed sezonem na letnie sandałki

Aspiryna to jeden z podstawowych leków, który sprawdza się na ból głowy i gorączkę. Jest jednym ze środków, które najczęściej stosuje się podczas przeziębień i obniżonej odporności. Aspiryna ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jej szerokie zastosowanie czyni z niej jeden z najbardziej uniwersalnych leków. Jest dostępna w aptece bez recepty. Zawarty w aspirynie kwas acetylosalicylowy pomaga złagodzić ból zębów i mięśni.

Maseczka do twarzy przygotowana z aspiryny to jeden z najczęstszych sposobów jej wykorzystania w pielęgnacji skóry. Sprawdza się świetnie w przypadku osób ze skórą tłustą, mieszaną i problematyczną. Oczyszcza, odblokowuje zatkane pory i wągry.

Aspiryna na popękane pięty – jak wykonać zabieg w domu?

Maseczka z aspiryny pomoże także zmiękczyć twardą i wysuszoną skórę stóp. Dzięki niej popękane pięty stają się gładsze. Do przygotowania domowego zabiegu potrzebujesz czterech tabletek aspiryny. Rozpuść je w 200 ml spirytusu salicylowego. Poczekaj aż tabletki się rozpuszczą. Przygotowaną mieszankę odstaw na trzy dni. Po tym czasie możesz zaaplikować roztwór na skórę stóp. Najlepiej zrobić to za pomocą kosmetycznego wacika lub bawełnianego płatka. Możesz także dodatkowo założyć na stopy skarpetki i pozostawić maseczkę na kilka godzin. Na koniec wystarczy już tylko dokładnie spłukać całość i posmarować stopy nawilżającym kremem.