Dom mody Chanel skutecznie lansuje trendy nie tylko w modzie, ale także w makijażu oraz stylizacji fryzur i paznokci. Każda kolekcja kosmetyków marki Chanel jest przyjmowana przez kobiety co najmniej ze sporą dozą ciekawości.

Marce Chanel w ciągu kilku ostatnich lat udało się wylansować kilka kolorów na paznokciach, które podbiły gusta kobiet na całym świecie. Chyba nikomu nie trzeba przypominać o miętowym lakierze, który wciąż jeszcze można spokojnie uznać za popularny.

Zobaczcie, jakie inne odcienie zostały uznane za kultowe:

#18 Vamp
Kultowe lakiery Chanel
Vamp po raz pierwszy został pokazany przez modelki podczas prezentacji kolekcji Chanel, która miała miejsce w październiku 1994 roku. Kolor określany jako odcień zaschniętej krwi stał się prawdziwym hitem, kiedy Uma Thurman pokazała go na swoich paznokciach w filmie Pulp Fiction.

#219 Black Satin
Kultowe lakiery Chanel
Black Satin wylansowała latem 2006 roku Victoria Beckham. Do dziś odcień ten pozostaje jednym z jej ulubionych. Nakłady tego lakieru wyprzedały się w przeciągu pięciu miesięcy. Black Satin można wciąż znaleźć w serwisie eBay, a jego ceny sięgają 140$ za buteleczkę.

#407 Jade
Kultowe lakiery Chanel
We wrześniu 2009 roku redaktorzy magazynów poświęconych modzie rozpisywali się o zielonym o lakierze do paznokci, który idealnie komponował się z naszyjnikami z nowej kolekcji Chanel. Bardzo szybko lakier ten zaczął pojawiać się na paznokciach gwiazd. Jade wyprzedał się w większości butików Chanel w mniej niż godzinę od chwili premiery. Dziesiątki firm kosmetycznych wypuściły następnie własne wersje mięty, które do dziś są chętnie kupowane przez młode kobiety.

#505 Particuliere
Kultowe lakiery Chanel
Po raz pierwszy świat mody ujrzał ten lakier na paznokciach modelek podczas pokazu wiosennej kolekcji Chanel w styczniu 2010 roku. Bardzo szybko kolor określany jako „ziemisty” lub „grzybowy” stał się najbardziej pożądanym odcieniem sezonu.

#527 Nouvelle Vague
Kultowe lakiery Chanel
Pastelowy błękit podbił serca kobiet w maju 2010 roku. Po tym, jak Beyonce zaprezentowała pomalowane nim paznokcie w teledysku do piosenki Why Don’t You Love Me lakier ten stał się absolutnym hitem późnej wiosny i następującego po niej lata. Zapasy Nouvelle Vague wyprzedały się w zaledwie pięć tygodni.

#509 Paradoxal
Kultowe lakiery Chanel
Ten kolor pokazany po raz pierwszy w lipcu 2010 roku niemal od razu został pokochany przez gwiazdy. To dość ciężki do dokładnego opisania opalizujący odcień bakłażana, który – podobnie jak wiele innych odcieni lansowanych przez Chanel – doczekał się już licznych kopii. Wielką fanką tego lakieru jest między innymi Rachel Bilson.