Być może nigdy tego nie doświadczyłaś, ale problem zapalenia mieszków włosowych jest dosyć częstą przypadłością, która powoduje nieestetycznie wyglądające ropne kostki. Jeśli jednak zaliczasz się do grona osób, które, niestety, kiedyś musiały zmierzyć się z tym problemem skórnym, nie musisz się już martwić. Eksperci od skóry tłumaczą w jaki sposób leczyć i jak uniknąć tej przypadłości.

ZOBACZ TEŻ: FRYZJER LUCY HALE UJAWNIŁ SEKRET SZKLANYCH WŁOSÓW AKTORKI!

Stan skóry, w którym mieszki włosowe zostają zablokowane powoduje pojawienie się ropnych plam. Lekarz dermatolog dr Stefanie Williams tłumaczy: Zapalenie mieszków włosowych to wysypka skórna spowodowana stanem zapalnym mieszków włosowych. Wysypka składa się z wielu czerwonych guzków , często z niewielkimi pęcherzykami wypełnionymi ropą. Może to dotyczyć każdego obszaru skóry z włosami, w tym pleców, pośladków, klatki piersiowej, ramion i nóg.

Dr Williams zauważa, że istnieją trzy różne formy zapalenia mieszków włosowych. Niektóre z nich są bardziej powierzchniowe, a inne głębsze. Krosty trądzikowe są, ściśle rzecz biorąc, także formą zapalenia mieszków włosowych. – mówi.

Zwykle jest to spowodowane przez bakterie, które są częścią mikrobiomu na skórze i nie powodują żadnych problemów, ale jeśli dostaną się do Twojej skóry, na przykład poprzez zacięcie podczas depilacji, wówczas może rozwinąć się zapalenie mieszków włosowych.

ZOBACZ TEŻ: JOAN SMALLS UŻYWA KREMU PRZECIWSŁONECZNEGO DO KONTUROWANIA TWARZY!

Na szczęście jest to stosunkowo łatwe do wyleczenia w domu. Możesz użyć miejscowych środków antyseptycznych i miejscowych metod leczenia trądziku. – mówi dr Williams.

Jeśli problem utrzymuje się lub rozprzestrzenia, poproś lekarza, by przepisał Ci mocniejszy lek, na przykład maść z neomycyną lub mupirocyną.

Aby obniżyć ryzyko zapalenia, stosuj antyseptyczne środki czyszczące – balsamy i spraye na skórę. Należy również unikać noszenia obcisłych ubrań, aby zmniejszyć tarcie między skórą a materiałem. Kolejną ważną rzeczą jest regularna wymiana maszynek do golenia, których ostrza szybko się tępią i zbierają wiele bakterii.

Co Wy na to?