Krople samoopalające to wygodne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na uzyskaniu równomiernej opalenizny. Zamknięte w szklanej buteleczce z pipetą są wygodne w użyciu – wystarczy dodać je do kremu czy serum i nałożyć na skórę twarzy. Intensywność opalenizny można stopniować – dodając więcej lub mniej kropel. Dzięki temu zawsze uzyskasz efekt dopasowany do Twojej karnacji.

Marchewkowa kuracja dla pięknych włosów i zdrowej, promiennej skóry – poznaj wszystkie zalety

Krople samoopalające: co to jest?

Zamknięte w szklanej buteleczce krople samoopalające mogą przypominać olejek do twarzy. Ich konsystencja jest jednak nieco bardziej wodnista. To skoncentrowana forma płynnego samoopalacza, którą w łatwy sposób połączysz z pielęgnacją skóry. Ich lekka formuła nie zatyka porów i daje szybki efekt opalonej cery. Możesz sięgnąć po nie zawsze, gdy chcesz wyrównać i nieco przyciemnić koloryt skóry. Jeśli zależy Ci na bardziej wyrazistym efekcie – dodaj krople do codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Jak przygotować skórę do depilacji cukrowej?

Krople samoopalające zawierają aktywny składnik dihydroksyaceton (DHA), który powoduje brązowienie naskórka. Ciemniejszy odcień jest jednak efektem tymczasowym, ponieważ nie wnika w głębsze warstwy skóry. Niewątpliwą zaletą kosmetyku jest także brak specyficznego zapachu, który obecny jest na przykład podczas aplikacji samoopalaczy i balsamów brązujących. Krople nie pozostawiają smug i zacieków. Dają efekt naturalnie wyglądającej opalenizny.

Krople samoopalające: jak stosować?

Krople możesz włączyć do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Wystarczy, że dodasz kilka kropel do ulubionego kremu, serum lub wymieszasz z ampułką i nałożysz na oczyszczoną skórę twarzy. Pamiętaj także o tym, że im więcej ich dodasz – tym ciemniejsza będzie Twoja cera. Po użyciu pamiętaj o umyciu rąk. Efekt po zastosowaniu kropli zazwyczaj jest widoczny po kilku godzinach od aplikacji. Przed wyjściem na zewnątrz – zastosuj dodatkową ochronę w formie kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Przed rozpoczęciem stosowania kropli warto wykonać peeling, który dokładnie oczyści skórę i odblokuje pory.