Dlatego też dość wcześnie widać na niej oznaki starzenia się. Jednak to niejedyny urodowy „mankament”, który upodobał sobie skórę w okolicach oczu. Ważne, że istnieją kremy, które dbają o delikatną skórę powiek i pod oczami, a które możemy stosować i osiągać oczekiwane efekty.

Magnetyzm spojrzenia nie dotyczy tylko perfekcyjnie wykonanego makijażu. A to dlatego, że to, jak make-up będzie się prezentował, zależy od kondycji skóry. Choć obrzęki wokół oczu i cienie pod nimi mogą świadczyć o różnych dolegliwościach organizmu, to gdy je wykluczymy, warto zadbać również o odpowiedni krem, który na przykład odżywia skórę i poprawia mikrokrążenie krwi. Warto więc zapoznać się z szeroką ofertą tych kosmetyków, Liczy się nie tylko jego rodzaj, ale i przeznaczenie, czyli efekty, które ma wywołać. Warto także dostosować go do wieku. Istotne jest także to, by krem miał jak najkrótszy i jak najbardziej naturalny skład. Jako taki nie podrażnia oczu i nie wpływa na naszą skórę negatywnie na zasadzie: na jedno pomaga, a na drugie szkodzi. Jak więc wybrać krem pod oczy i dostosować go do potrzeb twojej skóry? O tym w dalszej części artykułu.

Co pod oczy – kremy i ich rodzaje

Do jednych z najpopularniejszych należy krem przeciwzmarszczkowy, czyli taki, który redukuje zmarszczki (wypełnia zmarszczki mimiczne i spłyca zmarszczki), a także przeciwdziała powstawaniu nowych. Jego działanie polega na bardzo silnym nawilżeniu. Zawiera kwas hialuronowy i glicerynę. Taki krem to również: peptydy, koenzym Q10, aminokwasy i witamina A. Tego typu kosmetyk ma także niwelować wszelkie oznaki zmęczenia, takie jak opuchlizna czy cienie pod oczami. Dobry krem przeciwzmarszkowy zapewnia promienny wygląd i wyrównany koloryt skóry oraz walczy z oznakami zmęczenia. Jest to jak widać najbardziej wszechstronny krem, ale wskazany do zastosowania ok. 30. roku życia. Pozostałe typy kremów to:

  • nawilżający krem pod oczy – pielęgnuje i nawilża, czym chroni skórę i opóźnia powstawanie zmarszczek; taki krem nie tylko ładnie nawilża, również może zawierać składniki, które zmniejszają cienie i opuchliznę okolicy oczu;
  • krem odżywczy – odżywia, regeneruje i wygładza; zapobiega powstawaniu kurzych łapek; zawiera często masło shea, olej avocado czy makadamia;
  • krem łagodzący – dzięki obecności w składzie witamin A i E skutecznie opóźnia proces starzenia się skóry pod oczami; taki krem pod oczy niweluje drobne zmarszczki;
  • niwelujący cienie pod oczami i obrzęki – to przeważnie: witamina C, witamina K, kofeina i świetlik; to często kremy działające również ujędrniająco.

Jaki krem dla kogo?

Im bardziej dojrzała cera, w tym większej liczbie są potrzebne w kremie składniki aktywne. Inny skład będzie więc mieć krem pod oczy dla skóry dojrzałej, a inny dla cery młodej. Krem pod oczy dla kobiet po 40. roku życia powinien też mieć w składzie substancje, które ujędrniają i napinają cerę. Na tak wypielęgnowanej skórze każdy makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie, a tym samym – nadawał uroku. A przecież o to w tym chodzi – o zachowany młodzieńczy wygląd.

Przeciwzmarszczkowe kremy na okolice oczu – jak dobrać

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę problemy, które najbardziej nas trapią, jeśli chodzi o wygląd i kondycję skóry pod oczami. Jak już wcześniej wspomniano, nie bez znaczenia jest też nasz wiek, a tym samym kondycja włókien kolagenowych naszej skóry. Jednak niezależnie od wieku warto zaopatrywać się w kremy z filtrami UVA i UVB. To one chronią w dużej mierze delikatną skórę wokół oczu przed starzeniem. Jeśli mamy wątpliwości, co do wyboru, na jaki krem pod oczy się zdecydować, zawsze warto wybrać nawilżający kosmetyk do każdego typu cery. Jednak dobrze pamiętać o tym, że skóra skłonna do przetłuszczania się lubi kosmetyki o lżejszej konsystencji.

Krem pod oczy – czy tylko na dzień?

Krem pod oczy to jeszcze jedno rozróżnienie: na kremy na dzień i na kremy na noc. Krem na dzień musi dzielnie znieść obecność na nim kolorowych kosmetyków, powinien więc być lżejszy, jeśli chodzi o konsystencję. W nocy, gdy cera nie jest pokryta dodatkowymi kosmetykami, dobrze jej zapewnić przy użyciu kremów maksymalne odżywienie. Do tego celu służą kremy pod oczy na noc. Są one przeważnie bardziej tłuste, mają więcej substancji odżywczych – taki krem ma w końcu całą noc, by zadziałać. Idealnie dobrany krem pod oczy na noc to regeneracja, która skutkuje widocznymi efektami o poranku.

Krem pod oczy a makijaż

Idealny krem pod oczy to nie tylko taki, który opóźnia procesy starzenia. Kremy tego typu najnowszej generacji o perfekcyjnie dobranych składach to także kosmetyki na dzień, które nie wpływają na wygląd makijażu. W związku z tym mają lekką konsystencję, która sprawia, że nałożony make-up pozostaje trwały, a kolorowe kosmetyki nie tworzą mało estetycznych bruzd.

Kremy pod oczy to szeroki wybór wśród firm oferujących kosmetyki najwyższej jakości. Cały sekret tkwi w odpowiednim wyborze. Jednak istotne jest też to, aby o skórę wokół oczu zadbać, stosując optymalne nawadnianie organizmu oraz unikając w diecie produktów niekorzystnie wpływających na stan naszej cery.