Czy krem na noc różni się czymś od kremu na dzień? Pewnie niejednokrotnie się nad tym zastanawiałaś. Czy są jakieś konsekwencje używania kremu na noc za dnia? A może to tylko etykieta i chwyt marketingowy?

Pielęgnacja w stylu Jackie Kennedy. Oto jak o urodę dbała Pierwsza Dama

Krem na noc jako krem na dzień

Wielu z nas wydaje się, że skoro mówi się, że kremy na noc są o wiele treściwsze, to powinnyśmy je nakładać również na dzień. W ten sposób teoretycznie dostarczamy naszej skórze jeszcze większą dawkę składników odżywczych i regenerujących. Nic bardziej mylnego! Kremy na noc zawierają ogrom aktywnych składników, dzięki czemu są w stanie głęboko wniknąć do naszej skóry, zapewniając jej kompleksową pielęgnację. To fakt. Jednakże są one tłustsze, przez co nie są odpowiednią formułą na dzień

Krem na noc a filtr przeciwsłoneczny

Znaczącą różnicą pomiędzy kremem na noc a kremem na dzień jest brak ochrony przeciwsłonecznej. I chociaż czysto teoretycznie można ten brak uzupełnić dedykowanym produktem, w praktyce nie jest to takie łatwe. Tłusta konsystencja kosmetyku sprawia, że filtr nie utrzymuje się na twarzy długo. Produkty na noc zazwyczaj zawierają składniki, które powodują nadwrażliwość na promienie słoneczne. Należy do nich chociażby retinol. Takie dodatki o wiele lepiej działają z dala od szkodliwych promieni.

Krem na noc i naturalne procesy odbudowy

Aktywne składniki, które są zawarte w kremach na noc, są dobrane w taki sposób, aby wspomagać naturalne procesy odbudowy, które zachodzą w naszej skórze podczas nocy. To dlatego skupiają się na odżywianiu, nawilżaniu i wygładzaniu cery.

Czy ogień może uratować zniszczone włosy? Kontrowersyjna metoda pielęgnacji zyskuje coraz więcej zwolenniczek

Krem na noc a makijaż

Jeśli na co dzień malujesz się, nie jest dobrym pomysłem, abyś stosowała krem na noc. Kombinacja tłustego kremu oraz podkładu to nie jest dobre połączenie. Może być bardziej zapychające, a także treściwa konsystencja kosmetyku pielęgnacyjnego skraca trwałość podkładu. Może się on łatwiej ścierać i wyświecać.