Czasami mimo dobrania odpowiednich kosmetyków do rodzaju cery i codziennej, starannej rutynie pielęgnacyjnej stan skóry nie odzwierciedla tych starań. Wcale nie musi to oznaczać tego, że produkt nie spełnia postawionych mu oczekiwań. Przyczyną takiego stanu może być fakt, że kosmetyki nie miały szansy na przeniknięcie do głębszych warstw skóry, dlatego efekt z ich stosowania jest mało zauważalny. Pielęgnacja twarzy może przynieść Ci lepsze efekty.

Nasiona kolendry – niezastąpiona pomoc w domowej pielęgnacji

Aby maksymalnie wykorzystać moc składników aktywnych zawartych w produktach do pielęgnacji cery – wypróbuj kilku prostych czynności:

Pielęgnacja twarzy – na co zwracać uwagę

Każdego dnia, nasza skóra narażona jest na działanie różnych czynników środowiskowych. Zanieczyszczenia, makijaż, sebum – aby dokładnie oczyścić cerę i odblokować cerę, nie wystarczy zwykły środek oczyszczający. Co najmniej dwa razy w tygodniu pamiętaj o wykonywaniu peelingów. W ten sposób złuszczysz martwy naskórek, a dzięki temu składniki zawarte w kremie i serum będą miały szansę na wniknięcie w głąb skóry.

Domowa maseczka z ananasa. Odżywi, rozjaśni i pomoże pozbyć się martwego naskórka

Ważna jest także odpowiednia kolejność nakładanych produktów do pielęgnacji. Pamiętaj, by na początku wsmarować w skórę kosmetyk z aktywnymi składnikami, dedykowanymi do określonych problemów skórnych, a następnie przejść do innych produktów.

Produkty do pielęgnacji skóry, w szczególności środki nawilżające, działają skuteczniej na lekko wilgotnej twarzy. Wówczas skóra zachowuje się jak gąbka, wchłania szybciej, a produkt dociera głębiej.