Dzięki fotoprotekcji możemy uniknąć przedwczesnego starzenia się skóry, a także jej nowotworów. Mimo rosnącej świadomości konsumentów produkt ten jest wciąż niedoceniany. Jak wybrać najlepszy krem do twarzy z filtrem? Podpowiadamy.

Jak dobrać krem do twarzy z filtrem do typu cery?

Krem do twarzy z filtrem to kosmetyk, który powinniśmy stosować codziennie. Jest to ostatni krok porannej pielęgnacji. Aplikowany jest po użyciu serum lub kremu, jednak przed wykonaniem makijażu. Z tego powodu musi być dostosowany do typu naszej cery, a w przypadku kobiet, które malują się na co dzień stanowić dobrą bazę pod makijaż.

Przede wszystkim jednak warto kierować się potrzebami swojej skóry. Cery tłuste powinny wybierać niezapychające, lekkie formuły, dostępne w Dr.Max drogeria. Z kolei posiadaczkom skóry suchej lub dojrzałej zalecany jest wybór produktów, które dodatkowo posiadają właściwości nawilżające lub odżywcze. Cery atopowe, wrażliwe i skłonne do alergii muszą bardzo ostrożnie dobierać takie produkty. Powinny być przede wszystkim hipoalergiczne i dodatkowo najlepiej jeżeli są na bazie filtrów fizycznych.

Krem do twarzy z filtrem a wysokość SPF

Wybierając krem z filtrem, warto zwrócić uwagę również na to jakie jest spektrum działania takiego kosmetyku. Powinien chronić zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB. Niezwykle ważne jest także by posiadał jak najwyższy filtr ochrony przeciwsłonecznej SPF. Z tego powodu warto wybierać produkty o SPF 50, ponieważ zapewniają one wysoką ochronę.

Dodatkowo należy sprawdzić na opakowaniu czy preparat taki posiada oznaczenie UVA lub PA+++/PA++++. Jeżeli nie widnieje na nim taka informacja, najprawdopodobniej kosmetyk nie będzie nas chronił przed promieniowaniem UVA. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ UVA dociera do nas przez cały rok i stanowi aż 95% całości promieniowania UV. To ono powoduje uszkodzenia skóry, przedwczesne starzenie się, nowotwory i zwiększenie ilości wolnych rodników. Dociera do nas przez szyby i niezależnie od zachmurzenia. Z kolei UVB w największym natężeniu występuje latem i jest zatrzymywane przez chmury i szyby.

Rodzaje filtrów występujące w kremach do twarzy

Wybierając krem do twarzy z SPF należy zwrócić uwagę także na to, jaki rodzaj filtra jest w nim zastosowany. Najczęściej wyróżnia się chemiczne oraz fizyczne. Te pierwsze pochłaniają promieniowanie UV i wtórnie emitują je jako ciepło. Te drugie tworzą na skórze warstwę ochronną, która odbija promieniowanie UV. Do takich substancji zalicza się np. dwutlenek tytanu i tlenek cynku. Filtry fizyczne nazywane też mineralnymi, są szczególnie polecane osobom, które posiadają skórę wrażliwą oraz dzieciom.