Nosimy go w torebce, trzymamy na biurku w pracy i na szafce nocnej w domu. Krem do rąk to bez wątpienia kosmetyk uniwersalny, który stosujemy kilka razy w ciągu dnia. W szczególności, kiedy zimne powietrze i niskie temperatury przypominają o sobie w postaci przesuszonych i popękanych dłoni. Jego korzyści w pielęgnacji są nieocenione. Ale oprócz tradycyjnego zastosowania, krem do rąk sprawdzi się także w wielu innych przypadkach.

Pierwszym z nich jest szybkie nawilżenie włosów. Jeśli zmagasz się z suchymi i łamliwymi końcówkami, krem do rąk sprawdzi się jako szybki ratunek. Wystarczy nałożyć odrobinkę na końcówki włosów, by poprawić ich wygląd w ciągu dnia.

Peeling z nasion kopru. Naturalny sposób na delikatne złuszczenie

Kolejnym trikiem z użyciem kremu jest szybkie odświeżenie obuwia. Jesienna pogoda nie sprzyja temu, by buty wyglądały na błyszczące zaraz po wyjściu z domu. Kiedy więc spieszysz się na ważne spotkanie i chcesz prezentować się nienagannie, nanieś krem na chusteczkę i szybko przetrzyj nim botki. Działa świetnie jako alternatywa pasty do butów.

Z tych produktów zrobisz doskonały peeling. Znajdziesz je w swojej kuchni

Krem do rąk może posłużyć także jako mleczko do demakijażu w awaryjnej sytuacji. Wystarczy nanieść odrobinkę na bawełniany płatek i przetrzeć nim skórę, omijając okolice oczu.

Dla wszystkich miłośniczek domowych kosmetyków jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Z kremu do rąk w kilka sekund można stworzyć peeling. Wystarczy dodać do niego łyżeczkę brązowego cukru. To doskonały sposób na szybkie oczyszczenie dłoni. wygładzenie, a także poprawę krążenia.