Od Mirandy Kerr po Rosie Huntington-Whiteley, gwiazdy coraz częściej decydują się na publiczne opowiadanie o korzyściach płynących z suchego szczotkowania ciała. Jesteś całkowicie zdumiona perspektywą pocierania skóry szorstką gąbką? Wiemy, co masz na myśli, ponieważ miałyśmy podobne obawy. W tym artykule podpowiemy Ci jak wdrożyć tę technikę pielęgnacyjną do swojego życia.

Dlaczego warto szczotkować ciało na sucho?

Słaby przepływ krwi do tkanek łącznych wybrzusza tłuszcz, powodując cellulit. Szczotkowanie skóry na sucho pomoże Ci w rozłożeniu złogów tłuszczu. Specjalne szczotki można kupić w drogeriach oraz aptekach. Wybieraj te wykonane z naturalnego włosia, które nie będzie zbyt twarde.

ZOBACZ TEŻ: WIELU UWAŻA JĄ ZA NAJWIĘKSZĄ SEKSBOMBĘ. SPÓJRZCIE TYLKO NA JEJ CELLULIT!

Jak wykonywać szczotkowanie poprawnie?

Szczotkowanie na sucho warto wykonywać rano przed wejściem pod prysznic. Zacznij od stóp i kieruj się ku górze. Szczotkowanie wykonuj małymi okrężnymi i energicznymi ruchami przez około pięć minut każdego ranka. Rytmicznymi ruchami możesz masować również talię, pośladki oraz plecy, zachowując zasadę poruszania się w kierunku serca. W trakcie masażu skóry usuwasz martwy naskórek i redukujesz stres! Naszym zdaniem to najlepszy sposób na pozbycie się cellulitu.

Zabieg może wywoływać poczucie dyskomfortu i bólu. Regularnie masowane ciało szybko przyzwyczaja się do szczotkowania i z dnia na dzień staje się coraz jędrniejsze i piękniejsze.

ZOBACZ TEŻ: IDEALNE NOGI NA WIOSNĘ? DIETA I ĆWICZENIA TO NIE WSZYSTKO! ZLIKWIDUJ CELLULIT!

Próbowałyście?