Kosmetyki z kwasem hialuronowym są obecnie bardzo popularne. Składnik ten jest znany ze swoich właściwości silnie nawilżających. Pomaga również spłycić zmarszczki oraz odżywić i uelastycznić skórę. Kto powinien stosować produkty z dodatkiem kwasu hialuronowego?

Kosmetyki z kwasem hialuronowym – dlaczego warto je stosować?

Produkty z kwasem hialuronowym są dedykowane osobom, które chcą wygładzić zmarszczki i dogłębnie nawilżyć skórę. Chociaż substancja ta występuje naturalnie w naszym organizmie, z wiekiem mamy jej coraz mniej. To z kolei powoduje, że skóra traci jędrność i staje się bardziej rozciągliwa.

Najpopularniejsze MITY dotyczące kwasu hialuronowego. Ty też w nie wierzysz?

Dlatego wraz z wiekiem powinnyśmy włączyć kosmetyki z kwasem hialuronowym do codziennej pielęgnacji. To jeden ze składników, który określa się mianem eliksiru młodości (zaraz obok kolagenu i elastyny). Zapewnia jędrność i elastyczność skóry oraz poprawia jej napięcie i wygładzenie.

Dobra wiadomość jest taka, że kosmetyki z kwasem możemy stosować niezależnie od typu cery. Zarówno mieszana, tłusta, sucha i normalna cera potrzebuje nawilżenia. To składnik, który pomaga skórze lepiej wchłaniać składniki aktywne. Warto sięgnąć po niego w szczególności, kiedy cera jest przesuszona lub odwodniona. Wszystko to za sprawą właściwości higroskopijnych. Kwas hialuronowy ma zdolność do wiązania cząsteczek wody, co pozwala skutecznie odżywić i nawilżyć skórę, i co ważne tworzy tarczę, która nie pozwala odparowywać wodzie z powierzchni skóry.

Niezwykle skuteczny i delikatny. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z kwasami, zacznij od niego!

Ważne jest również, by wybierać kosmetyki, które posiadają kwas małocząsteczkowy, dzięki temu może on skuteczniej wniknąć do głębokich warstw skóry. Z kolei jeśli wybierzemy wielkocząteczkowy – zapewni nam ochronę warstwy rogowej naskórka, wygładzi powierzchnię skóry i zapobiegnie odparowaniu wody. Kosmetyki z kwasem hialuronowym możemy stosować pod postacią maseczek, serum, kremów i balsamów. Możemy także bez problemu stosować go w okresie letnim, ponieważ nie zwiększa on reaktywności skóry na promienie słoneczne.

Warto pamiętać o tym, że ilość kwasu hialuronowego w organizmie zaczyna zmniejszać się już po 25 roku życia, dlatego kosmetyki z dodatkiem tej substancji uzupełnią braki i dodadzą skórze nawilżenia i pięknie ją wygładzą.