W naszej skórze zachodzą skomplikowane procesy, które powodują jej starzenie. Pojawiają się zmarszczki, przebarwienia, bruzdy. Cera przestaje być elastyczna i gładka, zamiast tego zaczyna delikatnie obwisać. Są kosmetyki, które skutecznie są w stanie wspomóc naszą walkę ze starzeniem się i znacznie spowolnić procesy starzeniowe. Kosmetyki przeciwstarzeniowe z dodatkami witamin to prawdziwe eliksiry młodości! Poznaj A, B, C młodości!

Kosmetyki do oczyszczania cery idealne na prezent pod choinkę. Stwórz swój własny zestaw!

Młodość w pigułce

Witaminy A, B i C należą do tak zwanych boosterów, czyli kosmetyków, które modyfikują procesy starzenia. Termin skin booster jest coraz popularniejszy, podobnie jak rośnie świadomość dotycząca kosmetyków przeciwstarzeniowych. Witaminy A, B i C możemy znaleźć w produktach w różnej formie: kremów, serów, destylatów, maseczek, esencji – możliwości jest nieskończenie wiele! Moda na kosmetyki przeciwstarzeniowe rozkwita. Dowiedz się, dlaczego warto szukać tych, które wzbogacone są o witaminy!

Kosmetyki przeciwstarzeniowe: witamina A

Badania nad witaminą A trwają już od kilku lat. W kosmetyce witamina A występuje jako retinol – ta nazwa z pewnością nie jest Ci obca, jeśli interesujesz się świadomą pielęgnacją skóry. To jeden z najpopularniejszych składników odmładzających. Jednak witamina A występuje również w postaci estrów lub retinaldehydu. Wszystkie te trzy formy wygładzają strukturę skóry, przyspieszają wymianę starych komórek na nowe oraz blokują powstawanie przebarwień. Witamina A zmniejsza stany zapalne oraz przyśpiesza regenerację. Jej działanie powoduje wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za jędrność cery. Jednakże witamina A ma pewien szkopuł – musi być stosowana regularnie, aby dawać efekty.

Kosmetyki przeciwstarzeniowe: witamina B

Grupa witamin B łagodzi stany zapalne, które powodują stres oksydacyjny, który przyśpiesza procesy starzeniowe skóry. Witamina B najbardziej znana jest w postaci niacynamidu, biotyny odraz D-pantenolu.

Oczyszczenie i odświeżenie cery zimą. Ten genialny kosmetyk przygotujesz sama w domu!

Kosmetyki przeciwstarzeniowe: witamina C

Trzecią witaminą z tej grupy jest witamina C. Jest ona niezbędna w procesie powstawania kolagenu. Dostarczanie jej z zewnątrz jest niezwykle ważne, ponieważ nasz organizm nie produkuje jej i nie magazynuje. Witamina C działa niemalże od razu, rozjaśniając przebarwienia. Jej działanie antyoksydacyjne przywraca młody wygląd skóry.