Czarna herbata znajduje szerokie zastosowanie w kuchni. Jest szczególnie popularna w okresie jesienno-zimowych. Ale z powodzeniem możemy wykorzystać ją także latem. Dodając kostki lodu możemy przygotować jej mrożoną wersję.

Oprócz szerokiego zastosowania w kuchni, czarna herbata to także cenne źródło witamin i mikroelementów, które mogą pomóc nam zachować piękny wygląd skóry i włosów.

Siemię lniane – ratunek dla włosów suchych i zniszczonych

Czarna herbata – zastosowanie w pielęgnacji

Zmniejsza przebarwienia

Zawarte w niej garbniki pomogą w walce z przebarwieniami oraz dokładnie oczyszczą skórę z nagromadzonych zanieczyszczeń. Najprostszym sposobem wykorzystania czarnej herbaty jest użycie jej jako tonika. Zaparz filiżankę czarnej herbaty, a kiedy napar ostygnie przemyj nim skórę twarzy.

Domowa maseczka z ananasa. Odżywi, rozjaśni i pomoże pozbyć się martwego naskórka

Zwalcza zmarszczki

Czarna herbata zawiera w sobie mnóstwo przeciwutleniaczy oraz witaminę C, która przyczynia się do syntezy kolagenu. Jest on odpowiedzialny za utrzymanie skóry miękkiej i elastycznej. Wolne rodniki występujące w organizmie powodują uszkodzenia komórkowe skóry, a to prowadzi do jej szybszego starzenia się. Picie czarnej herbaty neutralizuje ich działanie i pomaga zachować świeży, młody wygląd.

Nadaje połysk włosom

Jeśli Twoje włosy stają się matowe i brak im połysku, możesz zastosować prostą płukankę z czarnej herbaty. Spłucz włosy naparem z 3 torebek, po czym zawiń włosy w ręcznik i spłucz całość po upływie godziny. Umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę. To naturalny sposób, który pomoże utrzymać włosy lśniące i odżywione. Jeśli masz jasne włosy, lepiej zrezygnuj z tego zastosowania czarnej herbaty, by nie przyciemnić pasm.