Jeśli Twój sposób myślenia o pielęgnacji skóry jest gdzieś pomiędzy 10-etapowym koreańskim rytuałem oczyszczania, a użyciem chusteczek do demakijażu, sprawdź najnowszy trend jakim są koktajle pielęgnacyjne.

Metoda o nazwie mix your own polega na łączeniu składników i produktów do pielęgnacji skóry w domowym zaciszu. Tak, by stworzyć mieszankę idealną, która jest dopasowana do indywidualnych potrzeb skóry.

ZOBACZ TEŻ: CHCESZ MIEĆ LŚNIĄCE WŁOSY? SPRAWDŹ NASZE ROZWIĄZANIE NA NATURALNY SZAMPON

Niezależnie od tego, czy szukasz rozwiązania na przebarwienia pigmentacyjne, a przy okazji chcesz pozbyć się sińców pod oczami, czy też Twoim celem jest zmniejszenie widoczności zmarszczek i dogłębne nawilżenie skóry – musisz pamiętać o tym, by zachować odpowiednie proporcje i umiejętnie łączyć składniki.

Chodzi o zaspokojenie wielu potrzeb skórnych za pomocą jednego, w tym przypadku samodzielnie stworzonego, kosmetyku do pielęgnacji.

W tym wszystkim trzeba jednak zachować ostrożność, a przygotowanie pielęgnacyjnego koktajlu wymaga wiedzy na temat składników. Oto połączenia polecane przez ekspertów, które nie spowodują podrażnień:

ZOBACZ TEŻ: MYŚLAŁAŚ, ŻE TEN KOSMETYK NAWILŻA SKÓRĘ? W RZECZYWISTOŚCI MOŻE JĄ WYSUSZYĆ

witamina C + retinol

To połączenie, które jest szczególnie skuteczne dla osób chcących zniwelować oznaki starzenie skóry. Połączenie witaminy C i A (retinolu) pobudza produkcję kolagenu i jednocześnie chroni przed działaniem wolnych rodników wyjaśnia kosmetolog Emma Coleman.

krem nawilżający + kwas hialuronowy

Najważniejsze w pielęgnacji skóry jest nawilżenie, które daje efekt błyszczącej, promiennej skóry. Połączenie kremu nawilżającego z kilkoma kroplami kwasu hialuronowego nałożone na twarz, szyję i dekolt daje najlepszy efekt. tłumaczy ekspert Sam McMeekin.

Krem nawilżający + Podkład

Kto powiedział, że koktajl ma składać się wyłącznie z kosmetyków do pielęgnacji. Równie dobrze można połączyć je z produktami do makijażu. Kiedy chcę uzyskać efekt miękkiej, zroszonej skóry, mieszam krem nawilżający z moim podkładem, a następnie nakładam całość wilgotną gąbką oznajmia globalny artysta makijażu Fenty Hector Espinal.