Idzie wiosna, ale na nas wciąż widać mijającą zimę. Włosy noszone pod czapką są nieposłuszne, skóra przebywająca w pomieszczeniach, gdzie powietrze od centralnego ogrzewania jest suche, również nie wygląda promiennie. Oczy są przekrwione, bo siedząc przy komputerze bez dostatecznej ilości wilgoci w powietrzu po prostu cierpią. Jak doprowadzić się do iście wiosennego stanu? Oto dziesięć prostych rad, które mogą pomóc:

1. Wietrz pokój. Najlepiej rano, kiedy w powietrzu nie ma jeszcze tyle dymu i innych zanieczyszczeń.

2. Zrezygnuj z napojów gazowanych. Zastąp je wodą i sokami warzywnymi.

3. Zafunduj sobie serum dotleniające i krem z witaminą C – pomogą rozświetlić skórę i rozpromienić ją.

4. Otocz się wesołymi barwami i zapachami. Nie musi być tego dużo. Wystarczy np. żółta apaszka, jakiś gadżet na biurku, pod prysznicem energizujący żel.

5. Możesz poprawić koloryt skóry preparatami brązującymi, ale uważaj – wiosna nie oznacza, że od razu mamy zmienić się w orzechowe piękności.

6. Zmień podkład na lżejszy lub mieszaj dotychczasowy z lekkim kremem nawilżającym. W słońcu widać każdy nadmiar kosmetyku.

7. Jedz śniadania. O tym, jak powinno wyglądać dobre śniadanie typowej Polki dowiesz się tutaj.

8. Rusz się. Nie musisz od razu zmieniać się w Miss Fitness. Wystarczy, że zamiast tramwajem czy autobusem część drogi przejdziesz piechotą. A co powiesz na rower?

9. Przeciągaj się. Koty wiedzą, co dobre. Kiedy tylko czujesz się lekko ospała i zdrętwiała, przeciągnij się zdrowo. To świetnie wpływa na kości i stawy.

10. Nie dać się nabrać. Ubieraj się odpowiednio – w Polsce wiosna jest wyjątkowo zdradliwa. Kilka promieni słońca dają złudne wrażenie ciepełka, ale w tym okresie wyjątkowo łatwo o przeziębienia. A trudno cieszyć się z wiosny z zatkanym nosem.

I jeszcze jedno: zakochaj się!