Możesz mieć jędrną i pełną blasku twarz, ale skóra pod oczami i tak będzie zdradzać twój wiek. To najbardziej delikatna sfera – jest cienka, mało ukrwiona, szybko reaguje na szkodliwe czynniki zewnętrzne czy zmęczenie. Na szczęście prawidłowa pielęgnacja może wiele zmienić. Dowiedz się, kiedy sięgnąć po krem pod oczy!

Starzenie okolicy oczu: jakie czynniki je przyspieszają?

Starzenie się skóry wokół oczu najczęściej zauważamy dopiero w momencie, kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Wtedy oczywiście nie jest za późno, żeby zacząć używać kosmetyków do okolic oczu, jednak im wcześniej zaczniesz działać, tym lepiej. Zwłaszcza że pierwsze objawy starzenia skóry wokół oczu można zauważyć dużo szybciej.

Pierwszym symptomem są cienie. Oczywiście każda z nas je ma, kiedy się nie wyśpi lub w czasie wzmożonego stresu. Jednakże czasami cienie pojawiają się coraz częściej i są coraz trwalsze. To właśnie pierwszy syndrom upływu czasu. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka. Ma mniej niż 0,5 mm grubości, dlatego jest bardzo narażona na działanie czynników zewnętrznych. Szkodzi jej niemal wszystko – słońce, mróz, gorąco, makijaż, zanieczyszczenia powietrza i miejski kurz. Na dodatek częste uśmiechanie się i mrużenie oczu w słońcu sprawiają, że pojawia się bruzda, która się mocno utrwala. Dlatego zmarszczki przy oczach, tak zwane kurze łapki, są tak widoczne i pojawiają się tak szybko.

Aby uchronić się przed przedwczesnymi oznakami starzenia, należy szczególnie zadbać o ten fragment skóry. Pomóc może intensywne nawilżanie i dostarczenie tkance niezbędnych składników odżywczych. Tylko w ten sposób okolice oczu mogą chronić się przed działaniem czynników zewnętrznych i oczywiście przed szybkim starzeniem. Najlepszą pomocą może być w tym wypadku krem pod oczy.

Pielęgnacja skóry pod oczami: kiedy ją zacząć?

Odpowiednia pielęgnacja skóry pod oczami jest gwarancją zachowania młodości. To właśnie ta sfera starzeje się najszybciej i najbardziej widać na niej każdy mijający rok. Dlatego stosowanie kremu pod oczy powinno stać się najważniejszym punktem twojej codziennej pielęgnacji. Nawet, jeżeli masz dopiero 20 lat.

Początkowo pielęgnacja może bazować tylko na nawilżaniu. Młoda cera nie potrzebuje niczego więcej. Jednak już po 25. roku życia należy skupić się na mocniejszych zabiegach – konieczne jest stosowanie kosmetyków odżywczych. Oczywiście cera dojrzała wymaga intensywniejszej pielęgnacji. Pomocne będzie serum i najlepszy krem pod oczy, które zniwelują istniejące już zmarszczki mimiczne i wyrównają koloryt skóry.

Najlepszy krem pod oczy do każdego wieku

Najlepszy krem pod oczy to taki, który da twojej skórze wszystko, czego ta potrzebuje. Dlatego używaj wyłącznie kosmetyków, które są dostosowane do twojego wieku. Dlaczego? Te „starsze” mogą niestety być nieco bardziej intensywne, a skóra pod oczami nie znosi nadmiernego obciążania.

Po krem pod oczy powinna sięgnąć już dwudziestokilkulatka. Pierwsze specyfiki są z reguły delikatne i szybko się wchłaniają, by niepotrzebnie nie obciążać skóry. Po 25 roku życia możesz sięgnąć po bardziej zaawansowane specyfiki. Czego szukać w kremie? Oczywiście naturalnych składników, olejków i wyciągów z roślin, które pobudzają produkcję kolagenu. Kluczowym składnikiem jest kwas hialuronowy zapewniający optymalne nawilżenie. Pomocna może okazać się także witamina C – nie tylko odżywia, lecz również wzmacnia naczynia krwionośne i wyrównuje koloryt. Pomoże ci więc pożegnać się z nieestetycznymi cieniami oraz przebarwieniami.

Cera dojrzała potrzebuje jeszcze intensywniejszej pielęgnacji. Wszystko zależy od tego, czy chcesz niwelować istniejące zmarszczki, czy tylko zmniejszyć ryzyko ich występowania. W tym drugim wypadku najlepszy krem pod oczy ze składnikami intensywnie ujędrniającymi i witaminą C w zupełności wystarczy. Jeśli jednak chcesz pozbyć się istniejącej bruzdy i widocznych śladów, uzupełnij pielęgnację o serum, które będziesz stosować codziennie wieczorem. To najsilniejsza dawka nawilżenia i odżywienia. Twoja skóra będzie ci za to wdzięczna.

Pielęgnacja okolic oczu: rano czy wieczorem?

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej postawić na pielęgnację okolic oczu rano, czy zostawić zabieg na wieczór. Cóż, wszystko zależy od zaawansowania problemu. Krem pod oczy na noc jest najlepszym rozwiązaniem. Kiedy ty śpisz, twoja skóra ciężko pracuje i jest to moment, kiedy najbardziej może się zregenerować, ujędrnić oraz rozjaśnić.

Najlepszy krem pod oczy na dzień to przede wszystkim specyfik bardzo delikatny dla skóry. Nie może być zbyt gęsty, ani zbyt obciążający, ponieważ musi łączyć się z makijażem. Dwudziesto- czy trzydziestolatki mogą z niego zrezygnować i pielęgnację okolic oczu w całości zostawić na wieczór.

 

Materiał promocyjny