Problemy z pryszczami najlepiej skonsultować z dermatologiem, choć zrozumiałe jest, że nie zawsze jest to pierwsza osoba, do której zwracamy się po poradę. Odwiedzamy kosmetyczki, dzwonimy do przyjaciółki, albo… w mediach społecznościowych prosimy o radę Khloe Kardashian. Przynajmniej tak zrobił jeden z użytkowników Twittera. I co ciekawe po minucie dostał odpowiedź.

Według celebrytki najskuteczniejszą metodą na punktową walkę z pryszczem jest olejek z drzewa herbacianego. Okazuje się, że Khloe jest fanką australijskiego ekstraktu botanicznego, który znajduje się w wielu produktach zwalczających trądzik.

ZOBACZ TEŻ: KHLOE KARDASHIAN JUŻ OD WIELU LAT MARZYŁA, ŻEBY MÓC DODAĆ TAKIE ZDJĘCIE!

Olejek z drzewa herbacianego jest stosowany jako naturalny sposób na leczenie wielu problemów skóry. Ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, dlatego redukuje poziom bakterii, które są przyczyną powstawania trądziku. Normalizuje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu cera jest mniej tłusta i błyszcząca.

Niestety, olejek nie musi być najskuteczniejszą opcją w walce z pryszczami. W niektórych przypadkach może boleśnie podrażniać skórę.– tłumaczy dermatolog Joshua Zeichner. Nie jest tak skuteczny, jak tradycyjne metody przeciwdziałające trądzikowi, które można łączyć z innymi kosmetykami leczącymi choroby skóry.

ZOBACZ TEŻ: CHIRURG ROZPŁYWA SIĘ NAD URODĄ KYLIE JENNER: WYLECZYŁA KOBIETY Z KOMPLEKSÓW!

Celebrytka udzieliła porady natychmiastowo. Czy wzięła pod uwagę konsekwencje, które mogą towarzyszyć takiemu działaniu? Jedno jest pewne, chciała dobrze, ale czy wyszło najlepiej?