Wykorzystuje dobroczynne działanie dwutlenku węgla do niwelowania wielu niedoskonałości – przede wszystkim cellulitu, ale też zmarszczek, rozstępów i blizn. Przedstawiamy nowoczesny zabieg medycyny estetycznej o wszechstronnym działaniu.

Co to jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to rodzaj mezoterapii igłowej, dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. W odróżnieniu od klasycznej mezoterapii, w zabiegu tym zamiast płynnego koktajlu stosuje się gaz – dwutlenek węgla w odpowiednim stężeniu. Stosuje się ją głównie jako zabieg antycellulitowy, ale również odmładzający. Dwutlenek węgla wstrzyknięty pod skórę rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu komórki skóry są lepiej dotlenione i odżywione. Substancja ta wpływa również na stymulację produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Karboksyterapia inicjuje również proces lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych.

Mezoterapia dwutlenkiem węgla to zabieg, który należy wykonywać w seriach. Zalecana liczba zabiegów to zwykle 10-12 sesji powtarzanych co 2-3 tygodnie, aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Po kilku miesiącach można wykonać zabiegi „przypominające”, które pozwalają na przedłużenie efektów.

Karboksyterapia, czyli mezoterapia dwutlenkiem węgla

Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej i wymaga wcześniejszej konsultacji w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Karboksyterapia polega na aplikacji pod skórę dwutlenku węgla drogą iniekcji. Lekarz wprowadza cienką igłę, przez którą ze zbiornika płynie dwutlenek węgla. Specjalistyczne urządzenie, z którym połączona jest igła, kontroluje parametry zabiegu – m.in. temperaturę i ilość gazu.

Karboksyterapia jest procedurą stosunkowo mało bolesną i zazwyczaj nie wymaga znieczulenia. W przypadku osób, które obawiają się bólu, lekarz wciera w skórę specjalny krem znieczulający. Zabieg zwykle trwa od 15 do 30 minut. Niektóre osoby po zabiegu mogą odczuwać mrowienie przez około dobę, a na leczonym obszarze może wystąpić obrzęk, który utrzymuje się przez około 10-30 minut. W miejscach wstrzyknięć mogą wystąpić siniaki.

Karboksyterapia sprawia, że następuje gwałtowne uwalnianie atomów tlenu, które łączą się z dwutlenkiem węgla w hemoglobinie. Obecność enzymu anhydrazy węglanowej i wody sprawia, że CO2 jest rozkładane. Reakcją skóry na karboksyterapię jest miejscowy stan zapalny, który zapoczątkowuje szereg procesów naprawczych.

Zastosowanie karboksyterapii w medycynie estetycznej

Karboksyterapia jest zabiegiem wszechstronnym i może być stosowana na różnych obszarach ciała. Doskonale radzi sobie z problemami skóry twarzy, brzucha, ud, pośladków, a nawet skóry głowy.

Karboksyterapię wykonuje się głównie w celu:

  • redukcja cellulitu,
  • redukcja lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej np. w okolicy brzucha czy podbródka,
  • ujędrnienia wiotkiej skóry,
  • redukcji rozstępów,
  • wspomagania leczenia blizn,
  • zahamowania wypadania włosów,
  • redukcji zmarszczek,
  • likwidacji cieni i obrzęków pod oczami,
  • profilaktyki anti-age,
  • redukcji rozszerzonych naczynek.

Skuteczność karboksyterapii zależy od wielu czynników, m.in. od liczby zabiegów w serii, ale też od postępowania pacjenta po zabiegu. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu efektów karboksyterapii, musisz prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/

 

Artykuł partnera