Przez cały dzień jesteśmy aktywne. Praca, spotkania ze znajomymi, zakupy, spacery, być może nawet treningi – wszystko to sprawia, że nasze nogi pod koniec dnia są wyjątkowo zmęczone. Bardzo dużo z nas uskarża się na opuchnięcia nóg i bolesności. Nic dziwnego – skoro tyle rzeczy robimy w ciągu doby. Nasze stopy wytrzymują największe obciążenia. Właśnie dlatego pod koniec każdego dnia warto przygotować wyjątkową kąpiel dla zmęczonych stóp.

Syndrom zmęczonych nóg: oto krem, który zatroszczy się o Twoje stopy

Kąpiel dla zmęczonych stóp

Dla zmęczonych stóp nie ma nic lepszego niż relaksująca kąpiel i pielęgnacja z masażem. Jeśli zmagasz się z dużymi opuchnięciami, warto również sięgnąć po maść, która pomoże je zniwelować. Jednak zanim to zrobisz, przygotuj dla stóp wyjątkową kąpiel, która pomoże je odprężyć! To banalny przepis, do wykonania którego potrzebujesz zaledwie czterech składników!

Detoksykacja stóp – zabieg, który przeprowadzisz w domu

Przepis na idealną kąpiel

½ litra wrzątku

3 torebki rumianku to zaparzenia

1 pęczek natki pietruszki

1 garść liści mięty

Do wrzątku dodaj rumianek. Odstaw do zaparzenia i przestygnięcia. Posiekaj pietruszkę i miętę. Do lekko przestudzonego i zaparzonego naparu z rumianku wsyp zioła. Pozostaw na pięć minut, aby składniki połączyły się. Napar przelej do miski i w razie potrzeby ostrożnie go rozcieńcz. Zamocz stopy i pozostaw je w kąpieli przez dziesięć minut. Taka kąpiel sprawi, że Twoje stopy będą odświeżone i zrelaksowane. Rumianek je zmiękczy i odżywi. Osusz ostrożnie stopy ręcznikiem i użyj kremu. Najlepiej wybierz taki, który będzie na bazie mocznika lub mentolu. Ten drugi składnik sprawi, że wrażenie zrelaksowanych stóp spotęguje się! Taką kąpiel możesz stosować po każdym bardziej wymagającym dniu. To doskonały sposób na odpoczynek!