Juicy skin to kolejny trend, który przywędrował do nas z Korei. Piękna cera Azjatek od dawna przyciąga zainteresowanie. Ich sposób dbania o urodę jest czasochłonny i wieloetapowy. To sekret ich promiennej, zdrowej skóry. Na horyzoncie właśnie pojawił się nowy sposób, który warto wypróbować. Cały sekret polega na podzieleniu codziennej rutyny pielęgnacyjnej na 7 etapów. Koreańska pielęgnacja twarzy zapewni Ci jednolity koloryt, idealną gładkość i efekt zroszonej skóry pełnej blasku. Zobacz na czym dokładnie polega juicy skin.

Cztery kroki pielęgnacji ciała zimą. Koniecznie ich przestrzegaj, aby zachować dobrą kondycję skóry!

Koreańska pielęgnacja twarzy – na czym polega trend juicy skin

Koreańska pielęgnacja to nie tylko maseczki w płachcie i kremy BB. Aby cera wyglądała promiennie i świetliście wprowadź tych 7 etapów do swojego sposobu dbania o cerę.

Po pierwsze pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu twarzy. Najlepszym sposobem na to, by dokładnie usunąć zanieczyszczenia, sebum i resztki makijażu jest dwuetapowe oczyszczanie. W ten sposób zmniejszysz ryzyko powstawania zaskórników i wyprysków. Na początku sięgnij po delikatny środek na bazie olejków, a następnie umyj twarz żelem lub lekką pianką.

Pamiętaj o zastosowaniu toniku. To bardzo ważny krok, który dodatkowo oczyści i zmiękczy skórę oraz zrównoważy pH skóry i sprawi, że składniki aktywne lepiej wnikną w głębsze warstwy skóry.

Dwa razy w tygodniu wykonuj peelingi – najlepszym wyborem będą delikatniejsze peelingi enzymatyczne. Ten etap jest bardzo ważny – usuwa martwy naskórek i pomaga odzyskać promienny wygląd i wyrównuje koloryt skóry.

Serum to kolejny krok, na którym opiera się koreańska pielęgnacja skóry. To kosmetyk, który jest wzbogacony o silnie działające składniki aktywne. Ma lekką konsystencję, dzięki czemu wchłania się szybko i nie obciąża skóry.

Koreanki dużą uwagę poświęcają temu, aby ich cera była dobrze nawilżona. Nie wybierają jednak gęstych kremów, ale te na bazie wody. Ich żelowa konsystencja wchłania się równie szybko, co serum. W ich składzie znajdują się takie składniki jak aloes, wąkrota azjatycka czy kwas hialuronowy.

Kolejnym kosmetykiem, który znajdziemy w kosmetyczkach Azjatek jest nieco bogatsza formuła kremu na bazie naturalnych olejków. To idealny produkt, aby wzmocnić barierę hydrolipidową skóry. Dodatkowo naturalne składniki są pełne antyoksydantów, które chronią przed działaniem wolnych rodników.

Ostatni etap to zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi. W tym celu pamiętaj o nałożeniu warstwy kremu z filtrem lub zwrócenie uwagi na to, czy Twój krem BB lub podkład posiada formułę wzbogaconą o ten składnik.