Jeśli jesteś fanką modnego manicure, koniecznie musisz wypróbować ten nowy trend w zdobieniu paznokci. Jest piękny i elegancki, pasuje do każdej stylizacji, a w dodatku możesz wykonać go zupełnie sama. Ostatnio Instagram podbijają kwarcowe paznokcie (quartz nails), czyli manicure do złudzenia przypominający kwarc – minerał, który występuje w przyrodzie najczęściej w formie kryształów.

ZOBACZ TEŻ: MATOWY LAKIER KTÓRY ZROBISZ W 5 SEKUND I INNE SZTUCZKI NA PIĘKNY DOMOWY MANICURE

Jak wykonać kwarcowe paznokcie krok po kroku? Jeśli zależy ci na kwarcowym manicure w najpopularniejszej wersji kolorystycznej, czyli w delikatnym różu, będziesz potrzebować różowego i białego lakieru do paznokci, bazy, top coatu, cienkiego pędzelka oraz sondy do zdobienia paznokci, czyli dwustronnego narzędzia umożliwiającego aplikację zdobień do paznokci i tworzenia precyzyjnych wzorów.

Na początek nałóż na paznokcie bazę. Następnie pomaluj je różowym lakierem, a potem nałóż top coat. Uwaga! Jeszcze zanim top coat zaschnie na twoich paznokciach, zacznij tworzyć na nim wzorki białym lakierem przy pomocy cienkiego pędzelka. Możesz dodać swojemu kwarcowemu manicure odrobinę blasku – w tym celu użyj złotego lakieru z brokatem, którym zaznaczysz kilka pojedynczych akcentów.

ZOBACZ TEŻ: UGOTOWANE JAJKO, PERŁY, BŁYSKOTKI – CZY TO NOWE TRENDY W OZDABIANIU PAZNOKCI?

Wypróbujesz kwarcowe paznokcie?