Kwas migdałowy jest najczęściej stosowanym kwasem z grupy AHA. Jest niezwykle skuteczny i delikatny. Działa rozjaśniająco, nawilżająco i wygładzająco. Kwas migdałowy to peeling, który jest odpowiedni nawet dla skóry suchej i wrażliwej. Rozpuszcza martwy naskórek i nawilża skórę.

Kwasy złuszczające w zastępstwie dezodorantu? Podobno to działa

Działanie

Zabiegi z kwasem migdałowym są polecane szczególnie dla osób, które borykają się ze skórą problematyczną, trądzikową oraz pragną wygładzić zmarszczki. Kwas migdałowy nie przesusza skóry, normalizuje wydzielanie sebum i… nawilża. Właśnie to sprawia, że jest idealny dla większości typów cer. Świetnie oczyszcza pory oraz zwęża je. Kwas migdałowy sprawia, że blizny stają się płytsze, przez co są zdecydowanie mniej widoczne.

Domowe zastosowanie

Aby skorzystać z dobroczynnych właściwości kwasu migdałowego nie musisz iść do specjalistycznego gabinetu. Jest on na tyle bezpieczny, że bez problemu możesz go użyć w domu. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów kwasu migdałowego, które możesz wypróbować. Najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń producenta, gdyż źle stosowany może zrobić krzywdę. Przetrzymanie go na skórze może prowadzić do silnego zaczerwienienia lub poparzenia. Nie stosuj dwóch kwasów równocześnie i odstaw inne preparaty złuszczające. Przed wykonaniem zabiegu wypróbuj test alergiczny! Inne przeciwwskazania to: opalenizna, podrażnienia lub skaleczenia. Nie powinno się go również stosować w przypadku zaognionych zmian trądzikowych.

Kwas ferulowy: czym jest i jak go stosować

Po zabiegu

Po zabiegu kwasem najlepiej użyć jakiegoś produktu nawilżającego i łagodzącego, który ukoi skórę. Ma on działanie fotouczulające, dlatego przy regularnym stosowaniu nie możesz zapomnieć o stosowaniu produktów z wysokim filtrem SPF – najlepiej 50.