Tonizowanie twarzy to ważny element pielęgnacji, który pomaga przywrócić skórze naturalne pH, odświeża i dokładnie oczyszcza z resztek makijaż, sebum i zanieczyszczeń. Warto włączyć go do codziennej pielęgnacji, ponieważ kosmetyki, których używamy do demakijażu – takie jak mleczko, żel czy pianka mają odczyn zasadowy. Przez to zmienia się naturalne pH skóry. To z kolei powoduje zmiany w płaszczu wodno-lipidowym i wpływa na uszkodzenie naturalnej bariery ochronnej skóry.

Cera tłusta i problematyczna? Pomoże naturalny tonik z zielonej herbaty. Możesz przygotować go sama

Aby przywrócić skórze odpowiednie nawilżenie, zapobiec powstawaniu stanów zapalnych i podrażnień warto włączyć do swojej codziennej pielęgnacji naturalny tonik. W ten sposób oczyścimy skórę i odblokujemy pory. Jeśli zdecydujemy się na drogeryjny kosmetyk, pamiętajmy o tym, by unikać w składzie alkoholu. Składnik ten może spowodować, że skóra stanie się sucha i zaburzy się praca gruczołów łojowych.

Tonik do cery suchej

Naturalny tonik do cery suchej powinien zawierać w sobie wodę różaną i naturalne olejki, które pomogą przywrócić nawilżenie i miękkość.

Składniki:

  • 1 szklanka wody różanej
  • 5 kropli olejku lawendowego
  • Łyżeczka naturalnej gliceryny

Połącz ze sobą składniki i przelej do szklanej buteleczki. Wstrząśnij przed użyciem. Rozpylaj bezpośrednio na twarz (jeśli masz butelkę z atomizerem) lub nakładaj na kosmetyczny wacik i przecieraj nim twarz.

Olejek z róży damasceńskiej: naturalny wzmacniacz kosmetyków

Tonik do cery tłustej

Głównym składnikiem jest żel aloseowy i świeży ogórek. Pokrój warzywo na drobną kosteczkę i wymieszaj ze szklanką destylowanej wody. Następnie dodaj łyżkę żelu aloesowego i dokładnie wymieszaj. Przelej do buteleczki i stosuj codziennie.

Tonik do cery trądzikowej

W tym przypadku bazą do stworzenia toniku będzie wywar z zielonej herbaty. Dodaj do niego łyżkę żelu aloesowego i kilka kropel olejku z drzewa herbacianego. Wymieszaj i przelej do szklanej buteleczki. Gotowe.