Trend na piękne, duże i zdrowe brwi od kilku sezonów jest na topie. Podkreślamy brwi od czasu, gdy makijażyści pokazali nam, jak wiele zmienia makijaż tych 2 pasków włosów. Za to dzięki kobietom, jakie spotykamy na co dzień na ulicy same odkryłyśmy, że ta sztuka jest dużo trudniejsza, niż nam się wydawało. Jakie zatem błędy popełnia każdy z nas podczas makijażu brwi? O tym warto wiedzieć, by tego unikać!

ZOBACZ TEŻ: POZNAJ MICROSHADING BRWI CZYLI NOWĄ ALTERNATYWĘ DLA MICROBLADINGU

ZOSTAW WYRYWANIE WŁOSKÓW PROFESJONALISTOM
Zapewne znasz kilka ofiar trendu z okolic 2010 roku, kiedy wszystkie magazyny lansowały cienkie brwi niczym “pajęcze nóżki”. Cóż, te czasy dawno za nami (tak jak ten trend), ale osób, które mają dziwny kształt brwi nadal nie brakuje. Jak na złość odrastają te, których chętnie byśmy się pozbyły. Szkoda tylko, że te, które jakiś czas temu wyrwałyśmy w niefortunnych miejscach nadal nie odrastają… Znacie to, prawda?

ZAPOMNIJ O DOMOWEJ HENNIE
Najgorsze, co możesz sobie zrobić, to iść za radą “profesjonalnych” osób, które zachęcają do kupienia henny w drogerii i zrobienia jej samodzielnie w domu. Otóż nie jest to takie proste, jak się wydaje (wierz mi) i nie chcesz później zastanawiać się jaki żrący produkt zdejmie to natychmiast z Twoich brwi. No i założę się, że nie masz już tak wielu wolnych dni, żeby ukrywać się przed koleżankami z pracy w domowych pieleszach z obawy o wyśmianie.

CZY TO ABY NIE JEST ZBYT CIEMNY KOLOR?
Mocna i ciemna kredka na brwiach to raczej coś czego warto unikać, a nie do tego dążyć. Zacznijmy od tego, że nie będziesz miała brwi takich jak Lily Collins, bo tylko Lily Collins ma tak zdrowe i piękne brwi. Ty masz swoje, równie piękne. A teraz zastanów, co sprawia, że chciałabyś je poprawić? Kolor? Długość? A może kształt? Nie da się narysować naturalnych brwi, ale można podkreślić ich zalety i ukryć to czy ówdzie. Pamiętaj o tym!

ZOBACZ TEŻ: ZYSKAJ GĘSTE BRWI TYM JEDNYM NATURALNYM SPOSOBEM! ZDZIWISZ SIĘ JAKIE TO PROSTE!

NIE REGULUJ BRWI PRZY POWIĘKSZONYM LUSTRZE
Te powiększone szkiełka są przyczyną wielu paskudnie wyrwanych włosków, które nie odrastają (patrz punkt pierwszy). To samo tyczy się mało oświetlonego pokoju czy łazienki, w której dokonujesz operacji.

DBAJ O WŁOSKI
Omijaj je przy nakładaniu masek, kremów czy innych produktów pielęgnacyjnych dla Twojej twarzy. Traktuj je tak jak włosy na głowie, nie nacierasz ich przecież kremem do twarzy. Niektóre z nich mogą blokować oddychanie skóry w okolicach brwi, co zablokuje ich porost a nawet może powodować większe wypadanie.

Czego jeszcze Waszym zdaniem warto unikać w pielęgnacji i makijażu brwi?