Mając 20 pare lat w dzisiejszym świecie bardzo łatwo o pierwsze zmarszczki i pierwsze siwe włosy. Nieodpowiednia dieta, stres, szybki tryb życia, nieodpowiednia pielęgnacja – wszystko to razem składa się na średnią kondycję naszej skóry oraz spadający poziom kolagenu. Próbujemy wszystkiego: nowoczesnych kosmetyków, medycyny estetycznej a nawet homeopatii. Chcemy jak najdłużej wyglądać młodziej. A gdybyś tak mogła to wszystko mieć… tylko przez poświęcenie swojej skórze większej uwagi?

Ze skórą jest trochę jak z podopiecznymi: im więcej czasu jej poświęcisz, tym lepszych rezultatów możesz się spodziewać. Najprostszym sposobem jest oczywiście zmiana diety i niezbyt sprzyjających nawyków. W końcu kto chce mieć wielką, lwią zmarszczkę przed 30stką? Założę się, że Ty też nie.

ZOBACZ TEŻ: OTO, JAK DZISIEJSZE IDEAŁY ZNIEKSZTAŁCAJĄ I ZABURZAJĄ BUDOWĘ KOBIECEGO CIAŁA

Wśród dobrych rzeczy, jakie możemy zrobić dla swojej skóry znajdziesz również masaż. On rozluźni mieśnie, tkanki i pobudzi krążenie krwi oraz limfę. Nie trzeba być naukowcem, by zrozumieć, jak świetnie to wpłynie na wygląd skóry, ujędrnienie i napięcie. Bo, powiedzmy sobie szczerze, skoro masz czas na siłownię i trening dla ciała, dlaczego dwa, trzy razy w tygodniu nie miałabyś poświęcić 15 minut swojej twarzy?

Uciskanie i wklepywanie kremów wraz z ugniataniem wybranych części twarzy może mieć też zbawienny wpływ na efekt końcowy Twojego makijażu. Same kremy nawilżające i przeciwzmarszczkowe nie poradzą sobie z grawitacją – warto im pomóc.

Równie ważny jest masaż pod oczami, chociaż tutaj warto zwrócić uwagę na szczególnie delikatną skórę. Tej części twarzy trzeba poświęcić zdecydowanie więcej czasu i energii oraz zupełnie innych kosmetyków.

Taki masaż powinnaś wykonywać codziennie, jednak wiemy doskonale, że nie zawsze się to udaje. Najbezpieczniej jest wyznaczyć 2-3 wieczory w tygodniu na taki rytuał. Regularnie wykonywany poprawi owal twarzy, ujędrni skórę i podniesie ją do góry. Pomoże też zlikwidować zmarszczki i bruzdy powstałe na przestrzeni czasu. Dodatkowe plusy? Dotleniona cera, wyrównany koloryt, bardziej wyraźne oczy… same plusy!

ZOBACZ TEŻ: 8 NAJWIĘKSZYCH TRENDÓW KOSMETYCZNYCH, KTÓRE PINTEREST PRZEWIDUJE NA 2019 ROK

Nie wiesz jak zabrać się za masaż twarzy? Spełnij swoje marzenie o wiecznie młodej twarzy i już dziś zapisz się na masaż twarzy wraz z Katalogiem Marzeń. Dzięki karcie podarunkowej, którą znajdziesz w najnowszym numerze magazynu JOY , możesz spełnić swoje marzenie i nauczyć się profesjonalnych technik makijażowych. Na karcie znajdziesz niespodziankę od portalu Zeberka.pl oraz magazynu JOY.

Pamiętaj, że marzenia są po to, aby je spełniać! I to nie tylko od święta!