Zapewne większość z nas boryka lub borykało się z wszelkimi niedoskonałościami na twarzy: przebarwieniami, licznymi wypryskami, zaskórnikami, czy łuszczeniem skóry. Badania dowodzą, że przyczyn powstawania jest wiele: doszukują się jej m.in. w żywności, genach, środkach antykoncepcyjnych, a także kremach, które mają zbyt bogatą konsystencję. Często, aby zoptymalizować całą kurację łączymy ze sobą kilka kosmetyków, które jak się później okazuje bardziej nam szkodą niż pomagają.

Jeżeli Wam się wydaje, że już dawno wyrosłyście z okresu młodzieńczego i problem trądziku Was nie dotyczy, to jesteście w dużym błędzie. Badania wykazują, że coraz większa liczna osób zaczyna cierpieć na tego typu zmiany skórne nawet po 30. roku życia.

Michel Le Maitre, dermatolog marki Vichy zwraca szczególną uwagę na wpływ palenia papierosów na naszą skórę: poza blokowaniem mikrokrążenia w skórze, powoduje również powstawanie mikrotorbieli. Nie da się ukryć, że tez inne elementy naszego stylu życia mocno wpływają na stan skóry. Ciągły stres, zabieganie, brak prawidłowego oczyszczania twarzy również przyczyniają się do powstawania trądziku.

Jeśli natomiast chodzi o powszechną opinię, że niektóre produkty żywnościowe (np. czekolada, wędliny, sery) przyczyniają się do jej fatalnego stanu uspokajamy – nie ma na to naukowych dowodów, jednak trzeba wziąć pod lupę spożywane produkty mleczne, bowiem badania opublikowane w American Journal of Dermatology dowodzą, że zawarte w mleku naturalne hormony, mogą być odpowiedzialne za zwiększoną ilość produkcji łoju, co skutkuje licznymi wypryskami i błyszczącą skórą.

Nie dajmy się zwieść również teraz – latem – kiedy mamy wrażenie, że słońce jest antidotum na pryszcze – wysusza i poprawia płynność sebum. Niestety, to nie działa w ten sposób. Promienie UV powodują, że skóra staje się grubsza, kanaliki łojowe stają się cieńsze a całe sebum gromadzi się w grubszych warstwach skóry, co skutkuje nawrotem przykrych niespodzianek po wakacjach.

Zatem nie zapominajmy o dokładnym oczyszczaniu cery.

Najlepszym sposobem, aby zminimalizować niedoskonałości oraz zapobiegać ich powstawaniu jest stosowanie odpowiednich kremów korygujących zarówno: kremu na dzień jak i kremu na noc.

Wybierając krem na dzień sięgajmy po krem nawilżający, ale zwracajmy uwagę na zawarte w nich składniki aktywne, które będą działać na przebarwienia, a przede wszystkim, aby w swoim składzie zawierały kwas salicylowy, który będzie dodatkowo zwalczał niedoskonałości w ciągu dnia. To samo dotyczy kremu nawilżającego na noc.

Jeśli mamy skórę wrażliwą, wybierzmy krem do skóry wrażliwej, który dodatkowo jej nie podrażni i oczywiście nie ograniczajmy się tylko do niego, ponieważ obecnie na sklepowych i aptecznych półkach znajdziecie całe gamy kosmetyków do skóry wrażliwej, z których produkty warto stosować równocześnie, aby efekt był jak najbardziej zadowalający.

Z pomocą przychodzą nam kosmetyki NORMADERM, które perfekcyjnie sobie z tym poradzą i obowiązkowo powinny znaleźć się w naszych kosmetyczkach.

normaderm

NAWILŻAJĄCY KREM ZWALCZAJĄCY NIEDOSKONAŁOŚCI SKÓRY

Kompleksowa pielęgnacja zwalczająca 6 oznak niedoskonałości skóry: niedoskonałości, rozszerzone pory, błyszczenie, zaczerwienienia, ślady po niedoskonałościach, przebarwienia.

Więcej informacji o produkcie TUTAJ

normaderm

DETOKSYKUJĄCY KREM NA NOC PRZECIW NIEDOSKONAŁOŚCIOM

Lekka, świeża i nietłusta konsystencja kremu nawilżającego.
Reguluje produkcję sebum w nocy i hamuje rozwój toksyn.
Odpowiedni krem nawilżający dla skóry wrażliwej.

Więcej informacji o produkcie TUTAJ

Więcej informacji o produktach, które przyjdą Wam z pomocą znajdziecie TUTAJ.