Lato to nie to nie tylko zabawa i miłe spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ale również trudny okres dla twojego ciała. Z szczególną ostrożnością musisz zadbać o skórę i włosy. Nie tylko okulary, krem przeciwsłoneczny czy kapelusz. Ważne są również delikatne obszary. Jak dbać o usta? Oto wskazówki.

Tłusta skóra głowy i przesuszone końce pasm to najgorsze połączenie. Zastosuj się do tych szczegółowych wskazówek pielęgnacji włosów mieszanych

Pamiętajmy, że skóra na ustach jest bardzo delikatna przez co jest zdecydowanie bardziej narażona na obrażenia takie jak suchość czy łuszczenie. Oto kilka sposobów jak dbać o usta latem:

Nałóż balsam do ust z SPF

Usta potrzebują ochrony przez cały rok, nie tylko zimą jak sądzi większość osób. Latem szczególnie musisz uważać przed promieniami UV. Najlepiej stosować balsam do ust z filtrem SPF.

Unikaj oblizywania ust

Prosta wskazówka jak dbać o usta w letnie upalne dni. Kiedy masz uczucie, że są suche i chcesz je nawilżyć – przede wszystkim unikaj ich oblizywania. To tylko krótkotrwała ulga. Jak ślina wyparuje, twoje usta będą jeszcze bardziej suche. Dlatego zawsze dobrze mieć przy sobie balsam do ust.

Oczyść usta

Jeżeli nosisz makijaż, dobrze wiesz że wraz z końcem dnia należy oczyścić skórę żeby uniknąć infekcji czy wyprysków. Podobnie jest w przypadku ust. Przez cały dzień zbierają one bakterie, pot czy resztki jedzenia. Niezależnie od tego, czy nosisz szminkę czy nie, przed pójściem spać należy oczyścić usta. Następnie nałóż balsam, który zapewni ich nawilżenie.