Podczas trwania pandemii koronawirusa powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Dotyczy to także naszej codziennej pielęgnacji. Sprawdź jakie zasady powinnaś wprowadzić, by ograniczyć kontakt twarzy z dłońmi.

Pielęgnacja twarzy to codzienny rytuał, jednak w dobie szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa wszyscy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na sposób, w jaki aplikujemy kosmetyki na twarz.

Pielęgnacja twarzy a koronawirus

Możesz używać narzędzi, które ograniczą bezpośredni kontakt dłoni z twarzą. W tym celu sprawdzą się szczoteczki, myjki lub gąbeczki. Pamiętaj jednak, że na nich również osiadają się bakterie. Dlatego każdorazowo przed ich użyciem pamiętaj o ich dokładnym oczyszczeniu.

Jeśli wolisz myć twarz rozsmarowując kosmetyk dłońmi, również pamiętaj o tym, by wcześniej dokładnie je zdezynfekować, a dopiero potem rozpocząć oczyszczanie twarzy.

Przepis na domowe kosmetyki z szafranem. Luksusowa pielęgnacja skóry

Waciki i płatki kosmetyczne, których używamy do demakijażu są bardzo przydatne. Szczególnie teraz, ponieważ ograniczają bezpośredni kontakt twarzy z dłońmi. Pamiętaj jednak, by wyjmować je z opakowania i nigdy nie zostawiać wyjętych wacików na półce w łazience, ponieważ mogą zbierać się na nich bakterie. Oczyszczanie okolic oczu, nosa i ust jest teraz szczególnie istotne, dlatego należy robić to z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Kremy w słoiczkach to także bardzo ważna kwestia, jeśli chodzi o pielęgnację twarzy w dobie koronawirusa. Najlepiej jest używać specjalnej szpatułki, którą każdorazowo należy odkazić środkiem do dezynfekcji.

Jeśli musisz nakładać krem palcami, również pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu dłoni specjalnym preparatem przed aplikacją kremu. Zakrętkę od słoiczka otwieraj przy pomocy chusteczki higienicznej lub kosmetycznego płatka, tak by ograniczyć kontakt z dłońmi. W miarę możliwości zamień kremy w słoiczkach na kosmetyki z pompką. Jest to o bezpieczniejsza opcja.

Peeling enzymatyczny, czy mechaniczny? Sprawdź, który jest lepszy dla Twojej skóry

Ogranicz wprowadzanie zmian w swojej rutynie pielęgnacyjnej. Wprowadzenie nowego produktu może spowodować podrażnienia skóry, a w czasie pandemii koronawirusa trudniej będzie spotkać się z dermatologiem, aby szybko rozwiązać problem. Może to także spowodować swędzenie i pieczenie twarzy, a wówczas trudno jest ograniczyć dotykanie twarzy.