Wiemy, że nie wolno tego robić, ale i tak od czasu do czasu dajemy się porwać owej męczącej potrzebie wyciśnięcia pryszcza. Nie ma jednak wątpliwości, że wyciskanie pryszczy niszczy skórę i jest przyczyną powstawania kolejnych niedoskonałości. Jeśli nie jesteś z kamienia i mimo to od czasu do czasu chcesz jak człowiek wycisnąć pryszcz, poniżej mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Pomogą Ci przeprowadzić tę operację w najmniej inwazyjny sposób.

Według Sandry Lee, znanej jako dr Pimple Popper sposób, w jaki obchodzisz się z pryszczem, wpływa na bliznę, która po jego wyciśnięciu pojawia się na twarzy. Warto podkreślić, że blizna potrądzikowa i ślad potrądzikowy to zupełnie dwie różne kwestie.

ZOBACZ TEŻ: PRZEBARWIENIA I BLIZNY PO TRĄDZIKU – JAK SIĘ ICH POZBYĆ? (FOTO)

Blizna to wgłębienie potrądzikowe zwykle spowodowane rozdrapywaniem rany po pryszczu, zaś ciemne ślady potrądzikowe to zwykłe przebarwienia pozapalne. Podczas gdy te drugie są najczęściej złogami melatoniny i znikają podczas regeneracji komórek skóry, blizny mogą przysporzyć nam dużo więcej problemów.

Przejdźmy jednak do meritum, czyli do tego, co interesuje nas wszystkich najbardziej. Otóż wg dr Lee najmniej ryzykowne jest wyciskanie pryszczy, z tak zwanymi „białymi główkami”. Po dokonaniu zbrodni na swojej skórze, jak najszybciej użyj odpowiednich produktów, które przyspieszą proces gojenia. O czym dokładnie mowa?

ZOBACZ TEŻ: MASZ BLIZNY PO TRĄDZIKU? POWINNAŚ PRZECZYTAĆ TE WSKAZÓWKI EKSPERTÓW!

O składnikach, które delikatnie złuszczają powierzchnię skóry bez jej podrażniania. Jeśli Twój problem z wyciskaniem to nie jednorazowy wyskok, a obsesja, nie zapominaj o stosowaniu kremu z filtrem. Tak. Wszystkie pory roku wchodzą w grę.

Stosuj produkty, które pomagają w walce z bliznami oraz śladami potrądzikowymi.