Zwykle to wieczornej pielęgnacji twarzy poświęcamy więcej czasu. Możemy uważniej skupić się na potrzebach skóry i zadbać o jej kondycję za pomocą domowych maseczek, peelingów i masażu. Podstawą jest jednak dobry, odżywczy krem na noc, który w połączeniu ze spokojnym, głębokim snem pomoże skórze w procesie regeneracji. Najlepiej aplikować go tuż po oczyszczeniu cery, na lekko wilgotną twarz. A jeśli stosujemy serum – gęsty krem o bogatej konsystencji uszczelni skórę i zapobiegnie utracie wilgoci.

Jak działa krem na noc?

Krem na noc spełnia wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim pomaga w procesach regeneracyjnych, odżywia i nawilża skórę. Kiedy my śpimy, nasza skóra intensywnie pracuje. W naprawie wszelkich uszkodzeń spowodowanych w ciągu dnia pomaga właśnie dobry krem na noc. Zawarte w nim składniki aktywne wsiąkają w głębsze struktury skóry i przyspieszają odnowę komórkową.

Proces starzenia się skóry to naturalny proces, ale ekspozycja na słońce i inne czynniki środowiskowe mogą przyspieszyć pojawienie się zmarszczek. Do innych oznak starzenia zalicza się również zwiotczenie skóry, brak elastyczności, matowość oraz szorstkość. Twoja skóra może stać się bardziej sucha, ponieważ wilgoć łatwiej z niej wyparowuje. Na szczęście to właśnie kremy na noc mogą zapewnić skórze ochronę i wspomóc jej naprawdę w ciągu nocy.

Jaką ilość kremów nakładać na twarz? Dermatolożka podała konkretne ilości danych produktów

Krem na noc: jakich składników szukać?

Przede wszystkim skład kremu na noc powinien być dopasowany do potrzeb skóry. Oto lista składników, które najczęściej można spotkać w kremach przeznaczonych do nocnej pielęgnacji twarzy:

  • Retinol: składnik przeciwstarzeniowy i pochodna witaminy A. Pomaga zmniejszyć oznaki starzenia, takie jak drobne linie, zmarszczki i ciemne plamy. Rozjaśnia również skórę i poprawia jej koloryt. Jeśli masz wrażliwą skórę, uważaj, aby nie używać zbyt dużej ilości retinolu, ponieważ może powodować podrażnienia. Jeśli Twój krem ​​na noc zawiera retinol, zacznij go używać kilka razy w tygodniu i zwiększaj jego ilość, gdy zorientujesz się, jak Twoja skóra go toleruje.
  • Kwas hialuronowy: to nawilżający składnik, który zatrzymuje wilgoć w skórze. Sprawia, że wydaje się ona pulchna, a drobne linie i zmarszczki są redukowane. Jeśli Twój krem ​​na noc zawiera kwas hialuronowy, należy go nakładać, gdy skóra jest jeszcze wilgotna, aby utrzymać dodatkowe nawilżenie i zmaksymalizować rezultaty.
  • Witamina E: posiada właściwości przeciwutleniające, pomaga skórze utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia i poprawia jej wygląd. Wykazuje działanie regenerujące, łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie stanów zapalnych.
  • Ceramidy: zapewniają ochronę zewnętrznej warstwy skóry. Zatrzymują wilgoć i chroni skórę przed toksynami środowiskowymi. Mogą być stosowane również w kremach na dzień.
  • alfa-hydroksykwasy (AHA) i beta-hydroksykwasy (BHA). Składniki te pochodzą z owoców. Pomagają poprawić wygląd skóry, jeśli jest matowa lub ma nierówny koloryt. Kwasy te zapewniają również delikatne złuszczanie, które pomaga kremowi na noc dotrzeć do głębszych warstw skóry.

Hailey Bieber uwielbia ten drogeryjny krem. Zapewnia świetlistą skórę i cudownie nawilża

Krem na dzień a krem na noc

To dwa zupełnie inne produkty, które spełniają inne potrzeby skóry. Krem na noc powinien mieć lżejszą konsystencję i zawierać filtr przeciwsłoneczny o wartości co najmniej 15 SPF, aby chronić skórę przed ekspozycją na słońce. Częstym składnikiem kremów na dzień jest również witamina C, która nadaje skórze blasku i naturalnie ją rozświetla.

Krem na noc powinien mieć inny skład i konsystencję niż krem ​​na dzień. To kosmetyk o gęstszej konsystencji i bogatszym składzie. Zawierają składniki przeznaczone do nawilżania i naprawy uszkodzeń skóry.