Zmiany, choć wiążą się z obawą o przyszłość, zazwyczaj przynoszą wiele dobrego. Pomagają wyjść ze strefy komfortu i lepiej poznać siebie i swoje umiejętności. Ale czy ta sama zasada dotyczy pielęgnacji ciała i twarzy? Czy wprowadzenie zmian w codziennych rytuałach i testowanie nowych produktów przyniesie więcej szkód czy korzyści? Jeśli chcesz dodać lub zamienić krem do twarzy, serum lub tonik – pamiętaj  kilku ważnych zasadach.

5 kosmetyków zakazanych latem. Używając ich poważnie sobie zaszkodzisz

Jak wprowadzić nowy kosmetyk do pielęgnacji?

Zmiana rutyny pielęgnacyjnej może wynikać z wielu powodów, począwszy od zaleceń dermatologa, a skończywszy na własnej chęci ujednolicenia schematu pielęgnacji skóry lub wypróbowania nowego produktu. Szereg czynników może prowadzić do konieczności stosowania dodatkowych kosmetyków.

Każdej kompozycja pielęgnacyjna powinna skupiać się na trzech podstawowych krokach. Są nimi:

  • oczyszczanie skóry
  • leczenie  problemów skóry
  • nawilżanie

Kiedy stosujemy się do tej zasady minimalizujemy ryzyko podrażnień oraz nadmiernego wysuszenia skóry. W ramach tych trzech etapów pielęgnacyjnych znajduje się wiele różnego rodzaju środków czyszczących, serum, maści, żeli, balsamów i innych kosmetyków. Aby bezpiecznie wprowadzić nowy kosmetyk do pielęgnacji pamiętajmy o wykonaniu próby uczuleniowej. Najlepszym obszarem do jej wykonania będzie delikatna skóra za uchem. Wystarczy nałożyć niewielką ilość produktu i odczekać 24 godziny. Jeśli po tym czasie nie pojawiły się zaczerwienienia, skóra nie jest podrażniona, nie piecze ani nie swędzi możesz nałożyć cienką warstwę kosmetyku na twarz.

Jeszcze zanim kupisz nowy kosmetyk do codziennej pielęgnacji skóry, zastanów się, w jaki sposób zamierzasz go stosować – czy będzie odpowiedni na dzień czy na noc, co znajduje się w jego składzie i z jakimi innymi produktami będziesz łączyć jego działanie. Sprawdź listę substancji, które znajdują się w środku – może się okazać, że jesteś uczulona na jedną z nich. Dokładnie przeczytaj także zalecenia stosowania, a jeśli chcesz wprowadzić więcej niż jedną nowość do pielęgnacji – rób to stopniowo. Dzięki temu nawet jeśli któryś z produktów wywoła alergię, szybko zorientujesz się, który z nich musisz odstawić. Podczas wprowadzania nowości kosmetycznych zwróć uwagę na:

  • Ekspozycję na światło słoneczne
  • System grzewczy i wilgotność powietrza
  • Datę przydatności produktu

Nigdy nie spiesz się z wprowadzaniem nowego produktu, zwłaszcza takiego, który zawiera składniki takie jak retinoidy i środki złuszczające skórę, na przykład kwas glikolowy. Stopniowe zwiększanie częstotliwości stosowania nowych produktów ułatwi dokładne monitorowanie potencjalnych skutków ubocznych, które mogą się pojawić.

Kiedy włączasz nowy produkt do swojego schematu pielęgnacji skóry i czekasz na pojawienie się rezultatów, kolejnym kluczowym elementem uczynienia tego procesu łatwiejszym, jest holistyczne zadbanie o zdrowie, wygląd i samopoczucie. Pamiętaj o nawodnieniu od wewnątrz i higienie snu.

zel aloesowy yasumi
1

Łagodzący żel aloesowy

Yasumi

Kup teraz
serum do twarzy intensywnie nawilżające ives rocher
2

Serum intensywnie nawilżające

Yves-Rocher

Kup teraz
ampułka z kwasem hialuronowym cliv
3

Ampułka z kwasem hialuronowym do twarzy

Cliv

Kup teraz
nawilzajacy krem do twarzy veracova paris
4

Krem nawilżający do twarzy

Veracova Paris

Kup teraz
vegan green mild intense krem do twarzy muldream
5

Ochronny krem do twarzy

Muldream

Kup teraz
serum do twarzy lec meso
6

Wygładzająco-modelujący dermo zabieg serum noc

L'biotica

Kup teraz