Święta, święta i po świętach. Zjadłaś za dużo, wypiłaś za dużo i zbyt długo spałaś? Nie jesteś sama. Większość ludzi zamieszcza dietę na szczycie listy postanowień noworocznych właśnie przez święta. Jak osiągnąć sukces? Poniższe wskazówki pomogą ci w powrocie do formy.

Bądź realistką

Przeczytałaś już mnóstwo poradników, które zapewniają o możliwości zrzucenia nadwagi w ciągu kilku dni? Przecież doskonale wiesz, że to niemożliwe. Bądź realistką nie tylko pod względem tego, co chcesz osiągnąć, ale przede wszystkim tego, co MOŻESZ osiągnąć. Nie zadręczaj się niezadowalającym brakiem postępu. Myśl pozytywnie i podejdź do wykonania zadania odpowiedzialnie.

ZOBACZ TEŻ: DEMI LOVATO RZUCIŁA ODCHUDZANIE. NA INSTAGRAMIE POCHWALIŁA SIĘ EFEKTAMI!

Pij

Niestety picie, które musisz wprowadzić teraz do swojego stylu życia, nie ma nic wspólnego ze świątecznymi trunkami. Nadszedł czas na nawodnienie. Głód łatwo pomylić z pragnieniem. Zanim sięgniesz po słodką przekąskę, wypij szklankę wody. Jest niezbędna do wydajnego działania organizmu. Sprawi, że poczujesz się lepiej, oczyszczając organizm z toksyn, które zgromadziłaś podczas świat. Zminimalizuj ilość wypijanych kaw i czarnej herbaty. Zastąp je herbatami ziołowymi.

Zrelaksuj się

Wiele kobiet twierdzi, że największy wpływ na przybieranie na wadze podczas świąt mają posiłki oraz spożywany alkohol. Zapominają natomiast, że na wzrost masy ciała wpływa również stres. Dekorowanie mieszkania, szaleńcza pogoń za prezentami i organizowanie spotkań rodzinnych mogą być koszmarem. Zanim wylądujesz z kolejną porcją szarlotki redukującej stres, pomyśl o relaksie.

ZOBACZ TEŻ: WNUCZKA MILLERA CHCE BYĆ KOLEJNĄ POLSKĄ MOTYWATORKĄ? PO CO POKAZUJE…

Nerwy uspokoisz kąpielą z bąbelkami i świecami, czasem spędzonym z książką lub wizytą w SPA. Na magiczny wieczór wśród zmysłowych zapachów olejków eterycznych nie musisz wydawać fortuny. Dzięki naszej karcie prezentowej, którą znajdziesz w najnowszym numerze magazynu JOY, możesz podarować sobie odrobinę przyjemności za niewielką cenę (szczegóły znajdziesz TUTAJ). Spokojna i zrelaksowana będziesz miała mniej powodów do spożywania niewartościowych posiłków.

Zakochaj się

W aktywności fizycznej! Tego akapitu nie unikniesz. Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, musisz być aktywna. Nienawidzisz siłowni lub nie jesteś w stanie uprawiać sportu regularnie? Nic straconego, zacznij od podstaw. Długie spacery lub niezobowiązujące wizyty na basenie pomogą ci zadbać o figurę bez poczucia winy.