Latem pielęgnacja skóry nabiera zupełnie innego wymiaru, szczególnie, jeśli chodzi o depilację. To właśnie na ten aspekt zwracamy szczególną uwagę. Zazwyczaj sięgamy po maszynki do golenia, które wydają się być jedną z najprostszych i najszybszych metod. To często wybierany sposób również dlatego, że jest zupełnie bezbolesny, czego nie można powiedzieć o depilacji laserem lub depilatorem. Depilacja pach to szczególnie ważny temat.

Niestety również metoda depilacji maszynką nie jest całkowicie pozbawiona wad. Częste golenie powoduje pojawianie się bolesnych zacięć i krostek, szczególnie w tak wrażliwych miejscach jak pachy. Małe krostki występujące w tych miejscach mogą być wynikiem infekcji wywołanych przez bakterie. Aby lepiej zadbać o skórę pod pachami, uniknąć bolesnych krostek i zacięć wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek.

Depilacja pach – jak zrobić to dobrze i uniknąć podrażnień

Pamiętasz kiedy ostatnim razem wymieniałaś swoją? Większość z nas nie przywiązuje do tego większej wagi, ale regularna wymiana maszynek ma ogromne znaczenie. Istnieje prosta zasada, która pozwoli Ci zweryfikować kiedy trzeba dokonać wymiany – optymalna liczba użycia jednej maszynki to 10 goleń. Po tym czasie ostrza są stępione i nie nadają się do ponownej depilacji.

Depilacja pastą cukrową. Domowy sposób na pozbycie się włosków

Złuszczaj przed depilacją

Peeling wykonany przed goleniem to bardzo dobry pomysł, ponieważ pozwala pozbyć się martwego naskórka. Ostrze maszynki może równo przesuwać się po gładkiej, wyrównanej powierzchni skóry, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstawania zacięć i drobnych ran.

Kieruj się w kierunku wzrostu włosów

To kolejna zasada, dzięki której skóra pozostanie gładka. Ważne jest, by kierować ostrze maszynki zawsze w tym samym kierunku, w którym rosną włosy. Do tak delikatnych miejsc jak pachy warto również używać maszynki z mniejszą liczbą ostrzy.

Maślanka i kefir nie tylko do picia – odżywcze maseczki z nabiałem

Zawsze nawilżaj po goleniu

Zazwyczaj kiedy depilujemy nogi, cały zabieg kończymy wsmarowaniem nawilżającego balsamu lub żelu aloesowego. W podobny sposób powinniśmy podchodzić również do depilacji pach, gdzie skóra jest jeszcze bardziej delikatna, przez co wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Zdaniem ekspertów najlepiej jest używać kosmetyków bogatych w ceramidy, aby wspomóc odbudowę funkcji ochronnej skóry.