Aby skutecznie pozbyć się cellulitu, musisz podejść do niego kompleksowo. Same masaże, czy peelingi nie wystarczą. To długi i mozolny proces, wymagający wiele wysiłku, co wcale nie oznacza, że jesteś z góry skazana na porażkę. Podpowiemy ci jak się z nim skutecznie rozprawić, nie wydając majątku.

Istnieje kilka domowych sposobów, które razem dają niesamowity efekt. Uzbrój się w cierpliwość i działaj. I pamiętaj – bądź konsekwentna!

NIGDY NIE ŁAM TYCH 5 ZASAD, JEŚLI CHCESZ MIEĆ PIĘKNĄ SKÓRĘ

Peeling

W walce z cellulitem niesłychanie pomocne są peelingi, szczególnie peeling kawowy, który możesz przygotować w domu. Wystarczy, że połączysz fusy z kawy z odrobiną oliwy z oliwek i tak powstałą mieszanką zrobisz kilkuminutowy masaż. Peeling pobudzi krążenie, a kofeina rozszerzy naczynia krwionośne i rozbije lipidy. Skóra dzięki temu stanie się gładsza i sprężysta.
Stosuj go regularnie dwa razy w tygodniu.

Lodowaty prysznic

Kolejnym, chyba najprostszym sposobem na pozbycie się cellulitu, jest lodowaty prysznic. Zimna woda pobudza krążenie krwi, spalając tym samym nagromadzony tłuszcz.
Jeszcze lepsze efekty osiągniesz, jeśli miejsca z cellulitem będziesz oblewać naprzemiennie lodowatym i ciepłym strumieniem wody. Możesz to robić codzienne podczas porannego prysznica.

POWSTAŁA MASECZKA UJĘDRNIAJĄCA PIERSI. REKLAMUJE JĄ… 90-LETNIA INFLUENCERKA

Ćwiczenia

Niestety, sama pielęgnacja nie wystarczy. Ćwiczenia są koniecznością w walce ze „skórką pomarańczy”. Regularne treningi pozwolą ci spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i znacznie ujędrnią ciało. Co drugi dzień poświęć więc 40 minut na trening, który z powodzeniem możesz wykonać w domu.
Skup się na ćwiczeniach na dolne partie ciała – nogi i pośladki. Wykonuj przysiady, hip-thrusty, nożyce, wykroki… Opcji jest naprawdę sporo. Pamiętaj jednak, że chcąc zobaczyć efekty, musisz ćwiczyć regularnie.

Dieta

Ostatni punkt, ale również niezwykle ważny – dieta. Odpowiednia dieta to podstawa w walce z cellulitem. Zapomnij o tłustych potrawach i fast foodach, które dostarczają ci jedynie pustych kalorii. Wyeliminuj też z diety cukier. Postaw za to na zdrową, zbilansowaną dietę bogatą w warzywa i owoce.