
Jak robią to Azjatki? Poznaj naturalny rytuał demakijażu
Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego Azjatki mają tak cudowną, porcelanową cerę? Otóż, podstawą zdrowej skóry jest jej właściwe, codzienne oczyszczenie. Azjatki przywiązują do tego dużą rolę, a zmywanie makijażu i zanieczyszczeń ze skóry twarzy urosło w ich codziennej pielęgnacji do rangi rytuału. Wykonują go długo i z dużym zaangażowaniem, przy najmniej w dwóch etapach. Zanim pójdą spać, skóra musi być perfekcyjnie czysta.
Dlaczego codzienny demakijaż jest konieczny ?
Makijaż, wykonany nawet naturalnymi kosmetykami, jednak pozostawiony na skórze, bardzo szybko doprowadza do zatkania porów skórnych. Efekt? Stany zapalne i wypryski. Jeśli nie zmyjemy makijażu przed snem, kolorowe kosmetyki, a szczególnie pigmenty, łącząc się z sebum wydzielanym przez skórę, mogą spowodować trudne do usunięcia przebarwienia i poszarzenie skóry.
Cera musi być perfekcyjnie czysta i odpowiednio przygotowana do nocnej regeneracji. Tak naprawdę w nocy nasza skóra bardzo intensywnie pracuje. Zachodzą w niej procesy regenerujące i naprawcze, uaktywnia się też jej metabolizm. Skóra zablokowana makijażem nie jest w stanie poprawnie się zregenerować.
Czym wykonywać naturalny demakijaż?
Azjatycki rytuał oczyszczania twarzy wykonuje się odpowiednio dobranymi olejami. Najlepiej nierafinowanymi i tłoczonymi na zimno. Działa tu zasada: olej najlepiej rozpuszcza się w oleju. Do zmycia makijażu i zanieczyszczeń najlepiej stosować dobrą mieszankę odpowiednich olejów, bez parafiny, oleju mineralnego czy innych chemicznych dodatków. Doskonały w tym celu będzie Odżywczy Bio Olejek Do Demakijażu Neem marki Orientana.
– Nadaje się do demakijażu każdego typu cery, również tłustej i mieszanej.
– Skutecznie usunie nawet wodoodporny makijaż oraz nadmiar sebum.
– Działa nawilżająco i odżywczo.
– Wzmacnia rzęsy.
– W mieszance olejów zawarty jest olej neem – rośliny ajurwedyjskiej o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym.
Azjatycki rytuał – etap pierwszy
Kilka kropel olejku zaaplikuj na dłonie, wsmaruj olejek w skórę twarzy i wokół oczu i wykonuj masaż kolistymi ruchami przez minutę. W czasie masażu zabrudzenia rozpuszczają się w olejku i połączą z nim. Następnie wacikiem lub ręczniczkiem nasączonym ciepłą wodą zetrzyj olejek z twarzy.
Azjatycki rytuał – etap drugi
W do drugiej części azjatyckiego rytuału doczyszczamy skórę. Aby zrobić to właściwie, należy zastosować kosmetyk, który usunie resztki pozostałości po pierwszym etapie. Najlepiej wykonać to delikatną pianką o naturalnym składzie. Ważne, aby wybierać do zmywania kosmetyk naturalny – bez mocnych detergentów, jak SLS/SLES/ALS. Najlepsza będzie Nawilżająca Pianka do Mycia Twarzy z ekstraktem gurdliny japońskiej.
– Dobrze oczyści skórę.
– Nawilży i ukoi stany zapalne.
– Wzmocni skórę i poprawi jej wytrzymałość na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych.
– Odżywi i zregeneruje skórę.
Dwuetapowe oczyszczanie podpatrzone u azjatyckich piękności jest najlepszym rozwiązaniem, ale może nie sprawdzić się przy cerze wrażliwej, która nie dobrze reaguje na masaż. Cera wrażliwa, a także naczynkowa, wymaga specjalistycznego podejścia. Trzeba zastosować preparaty o działaniu leczniczym. Demakijaż takiej cery należy wykonywać naturalnymi płynami micelarnymi z dobrym składem. Sprawdzi się tu Naturalny Płyn Micelarny Kali Musli, który zajdziecie w specjalistycznej serii Orientana do cery wrażliwej i naczynkowej.
Materiał promocyjny