Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego Azjatki mają tak cudowną, porcelanową cerę? Otóż, podstawą zdrowej skóry jest jej właściwe, codzienne oczyszczenie. Azjatki przywiązują do tego dużą rolę, a zmywanie makijażu i zanieczyszczeń ze skóry twarzy urosło w ich codziennej pielęgnacji do rangi rytuału. Wykonują go długo i z dużym zaangażowaniem, przy najmniej w dwóch etapach. Zanim pójdą spać, skóra musi być perfekcyjnie czysta.

Dlaczego codzienny demakijaż jest konieczny ?

Makijaż, wykonany nawet naturalnymi kosmetykami, jednak pozostawiony na skórze, bardzo szybko doprowadza do zatkania porów skórnych. Efekt? Stany zapalne i wypryski. Jeśli nie zmyjemy makijażu przed snem, kolorowe kosmetyki, a szczególnie pigmenty, łącząc się z sebum wydzielanym przez skórę, mogą spowodować trudne do usunięcia przebarwienia i poszarzenie skóry.

Cera musi być perfekcyjnie czysta i odpowiednio przygotowana do nocnej regeneracji. Tak naprawdę w nocy nasza skóra bardzo intensywnie pracuje. Zachodzą w niej procesy regenerujące i naprawcze, uaktywnia się też jej metabolizm. Skóra zablokowana makijażem nie jest w stanie poprawnie się zregenerować.

Czym wykonywać naturalny demakijaż?

Azjatycki rytuał oczyszczania twarzy wykonuje się odpowiednio dobranymi olejami. Najlepiej nierafinowanymi i tłoczonymi na zimno. Działa tu zasada: olej najlepiej rozpuszcza się w oleju. Do zmycia makijażu i zanieczyszczeń najlepiej stosować dobrą mieszankę odpowiednich olejów, bez parafiny, oleju mineralnego czy innych chemicznych dodatków. Doskonały w tym celu będzie Odżywczy Bio Olejek Do Demakijażu Neem marki Orientana.

– Nadaje się do demakijażu każdego typu cery, również tłustej i mieszanej.
– Skutecznie usunie nawet wodoodporny makijaż oraz nadmiar sebum.
– Działa nawilżająco i odżywczo.
– Wzmacnia rzęsy.
– W mieszance olejów zawarty jest olej neem – rośliny ajurwedyjskiej o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym.

Azjatycki rytuał – etap pierwszy

Kilka kropel olejku zaaplikuj na dłonie, wsmaruj olejek w skórę twarzy i wokół oczu i wykonuj masaż kolistymi ruchami przez minutę. W czasie masażu zabrudzenia rozpuszczają się w olejku i połączą z nim. Następnie wacikiem lub ręczniczkiem nasączonym ciepłą wodą zetrzyj olejek z twarzy.

Azjatycki rytuał – etap drugi

W do drugiej części azjatyckiego rytuału doczyszczamy skórę. Aby zrobić to właściwie, należy zastosować kosmetyk, który usunie resztki pozostałości po pierwszym etapie. Najlepiej wykonać to delikatną pianką o naturalnym składzie. Ważne, aby wybierać do zmywania kosmetyk naturalny – bez mocnych detergentów, jak SLS/SLES/ALS. Najlepsza będzie Nawilżająca Pianka do Mycia Twarzy z ekstraktem gurdliny japońskiej.

– Dobrze oczyści skórę.
– Nawilży i ukoi stany zapalne.
– Wzmocni skórę i poprawi jej wytrzymałość na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych.
– Odżywi i zregeneruje skórę.

Dwuetapowe oczyszczanie podpatrzone u azjatyckich piękności jest najlepszym rozwiązaniem, ale może nie sprawdzić się przy cerze wrażliwej, która nie dobrze reaguje na masaż. Cera wrażliwa, a także naczynkowa, wymaga specjalistycznego podejścia. Trzeba zastosować preparaty o działaniu leczniczym. Demakijaż takiej cery należy wykonywać naturalnymi płynami micelarnymi z dobrym składem. Sprawdzi się tu Naturalny Płyn Micelarny Kali Musli, który zajdziecie w specjalistycznej serii Orientana do cery wrażliwej i naczynkowej.

 

Materiał promocyjny