Lato dla naszego ciała jest bardzo trudne. Mocne słońce, słona woda oraz wiatr nie wpływają korzystnie na naszą skórę, przez co wymaga ona natychmiastowej regeneracji. Te warunki są także niekorzystne dla naszych włosów – także i one potrzebują nawilżenia. Wyjazd na urlop bardzo często oznacza także zredukowanie pielęgnacji do minimum. Dlatego właśnie tuż przed rozpoczęciem jesieni powinno się postawić na całkowitą odnowę. Jesienna pielęgnacja jest bardzo ważna!

Zaawansowana pielęgnacja twarzy: czym są boostery i kto powinien stosować ten rodzaj kosmetyków? To coś więcej niż krem

Jesienna pielęgnacja – zacznij od złuszczania

Podczas lata zazwyczaj odstawiamy mocniejsze peelingi oraz wszelkiego rodzaju kwasy. A to dlatego, że sprawiają one, że nasza skóra jest jeszcze wrażliwsza na promienie słoneczne. Natomiast kiedy pogoda stopniowo zaczyna się ochładzać, warto pomyśleć o powrocie do złuszczania obumarłego naskórka. Dzięki regularnym peelingom przywrócimy ciału gładkość i elastyczność.

Jesienna pielęgnacja – odżywiaj

Pora, aby z lekkich formuł kremów przenieść się na te bogatsze, posiadające mocne składniki nawilżające i odżywcze. To właśnie dzięki nim skóra nabierze promiennego wyglądu. Postaw na kosmetyki na bazie kwasu hialuronowego, który sprawi, że Twoja skóra odczuje ulgę! W pielęgnacji warto także poszukać produktów z witaminą C, która zadba o wyrównanie kolorytu oraz pomoże pozbyć się letnich przebarwień na skórze.

Pielęgnacja ciała w naturalnym stylu. Oto jak działa regenerujący olejek do ciała i peelingujące mydełko

Nie zapomnij o pielęgnacji włosów

Piękne i zadbane włosy to marzenie większości z nas. Niestety, mocne promienie słoneczne nie sprzyjają ich pielęgnacji i utrzymywaniu w dobrej kondycji. Słońce, kąpiele w zbiornikach wodnych lub na basenie, wiatr – takie warunki nie są dla nas korzystne. Pasma szybko stają się matowe i przesuszone. Po wakacjach warto zadbać i o nie – zacznij od peelingu skóry głowy i nie zapomnij o odpowiedniej, dopasowanej do typu Twoich włosów, pełnej pielęgnacji. W tym czasie warto zrezygnować ze stylizacji na ciepło oraz farbowania. Jesienna pielęgnacja jest niezbędna po trudnym, letnim okresie.