Stosowanie peelingu ma wiele zalet. Przede wszystkim to prosty sposób na to, by skutecznie usunąć warstwę martwego naskórka i przywrócić zdrowy wygląd i blask. Złuszczanie może pomóc kremom nawilżającym i serum lepiej wnikać w skórę. Jakie są inne korzyści ze stosowania tych produktów? Jak często sięgać po peelingi i które wybrać?

Cytrusowy peeling do ciała – cudownie wygładza i ujędrnia skórę

Peeling do twarzy – poznaj wszystkie korzyści

Pielęgnacja skóry rządzi się pewnymi zasadami. Jeśli nie usuniemy martwych komórek, nasza skóra może wyglądać na matową, a z czasem pory skóry zostają zablokowane, co często prowadzi do pojawienia się trądziku i zaskórników.

Peeling pomaga zatem rozjaśnić cerę i co najważniejsze, zapobiega zatykaniu porów i pojawianiu się zaskórników i trądziku.

Złuszczanie pomaga też stymulować syntezę kolagenu, aby poprawić teksturę skóry i utrzymać jej elastyczność. Jeśli chodzi o to, jak często powino się złuszczać skórę, tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od typu cery. Przyjmuje się jednak, że stosowanie peelingu nie powinno odbywać się częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Niektórzy preferują peelingi enzymatyczne, podczas gdy inne osoby wolą sięgać po ich mechaniczne, „ziarniste” odpowiedniki. Wszystko więc zależy od Twoich konkretnych potrzeb i indywidualnych preferencji.

O ile peelingi są dobre dla naszej skóry, nadmierne złuszczanie albo używanie peelingu, który jest zbyt ostry lub nie pasuje do naszej skóry – może prowadzić do niepożądanych reakcji, takich jak zaczerwienienie i pojawienie się stanów zapalnych.

Jeśli cenisz sobie działanie naturalnych kosmetyków, możesz samodzielnie stworzyć peeling korzystając ze składników, które znajdziesz w kuchni,  na przykład: płatków owsianych lub fusów kawy.

Jak używać peelingów do twarzy?

Chociaż każda pora dnia jest dobra, by dokładnie oczyścić cerę, to poranne złuszczanie daje sporo korzyści. Wszystko dlatego, że skóra „naprawia się” w nocy i może pozostawić warstwę martwych komórek skóry.

Każdy, kto ma wrażliwą skórę, powinien wybrać łagodniejsze opcje złuszczania – czyli peelingi, które bazują na enzymach zawartych w ananasach czy papai.

Właściwe wszystkie produkty mogą przynieść słabe rezultaty, jeśli stosowane są niewłaściwie. Z reguły wystarczy użyć niewielkiej ilości produktu i nakładać go na oczyszczoną skórę czystymi palcami, wykonując drobne, delikatne ruchy okrężne.