Trądzik to już nie tylko przypadłość nastolatków. Również dorośli coraz częściej borykają się z pryszczami i nie są w stanie sobie z nimi poradzić. Jak wiemy na powstawanie trądziku wpływa wiele czynników: styl życia, dieta, używki, a także nieodpowiednia pielęgnacja. Jeżeli jednak prowadzisz zdrowy styl życia, a wypryski nadal się pojawiają, powinnaś zwrócić uwagę na pielęgnację skóry. Oto 4 złote rady dotyczące pielęgnacji skóry.

1. Stosowanie kosmetyków z retinolem

Retinol silnie oddziałuje na skórę, poprawia jej jędrność, odmładza, spłyca zmarszczki i działa przeciwzapalnie i przeciwtrądzikowo. Jeżeli borykasz się z silnym trądzikiem powinnaś udać się do zaufanego gabinetu, w którym wykonasz profesjonalny zabieg z retinolem. Na rynku coraz popularniejsze stają się kosmetyki z jego zawartością i warto włączyć je do swojej rutyny. Bądź jednak ostrożna i zaczynaj od małego stężenia, aby nie podrażnić skóry.

Polecane produkty: Retinol Reface marki Indeed Labs czy Intensive Retinol od Institut Esthederm.

Czy można przedstawić trądzik bez stygmatyzacji? Ta kampania potwierdza, że to możliwe

2. Wykonywanie masażu skóry

Wydaje Ci się, że masaż skóry to kolejny chwyt urodowy, który oprócz relaksu nie ma dodatkowego działania? Nić bardziej mylnego. Masowanie skóry to prosty zabieg, który możemy samodzielnie wykonać w domu, a który działa cuda. Pobudza krążenie przez co nasze komórki są odżywione, a skóra widocznie rozświetlona. W tym przypadku musimy być jednak cierpliwi, gdyż na efekty musimy trochę poczekać. Masuj skórę codziennie przez co najmniej 7 minut, a ułatwią Ci to popularne wałeczki jadeitowe czy kwarcowe.

3. Stosowanie serum

Serum w przeciwieństwie do kremu zawiera substancje aktywne, które odpowiedzialne są za świetlistą i gładką skórę. Dermatolodzy twierdzą, że tylko produkty z substancjami aktywnymi są w stanie zagwarantować glow skin jak u gwiazd Hollywood. Serum dzięki swojej strukturze jest w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry, utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia i dogłębnie ją odżywić. Najlepszą substancją aktywną jest doskonale wszystkim znana witamina C i to właśnie na niej należy się skupić.

Tarczyca bajkalska: skuteczna w walce z trądzikiem

4. Dokładne oczyszczanie skóry

Niedomyta skóra jest jedną z częstszych przyczyn powstawania trądziku. Dlatego powinnaś zwrócić szczególną uwagę na jej oczyszczanie. Sam płyn micelarny nie wystarczy, aby pozbyć się makijażu i innych zanieczyszczeń jakie gromadzą się przez cały dzień. Wg dermatologów oczyszczanie skóry powinno przebiegać w kilku etapach: wstępne oczyszczanie płynem micelarnym, dokładne oczyszczanie płynem micelarnym, mycie skóry delikatnym żelem. Dopiero po takim oczyszczaniu należy dozować tonik i pozostałe kosmetyki.