Wystawianie skóry na promienie słoneczne ma złe i dobre strony. Z jednej strony zwiększa się produkcja witaminy D3, a z drugiej zbyt długie przesiadywanie na słońcu nam szkodzi oraz sprawia, że nasza cera psuje się i szybciej starzeje. Należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem UV. Co jednak zrobić, gdy nasza twarz się opali? Jak pielęgnować opaloną skórę?

Skóra muśnięta słońcem czyli jak opalić się na brązowo?

Jak pielęgnować opaloną skórę: czerwona opalenizna

Jeśli opalasz się od razu na czerwono i Twoja skóra doznaje poparzenia słonecznego, musisz najpierw ją ukoić. Nie stosuj drażniących zabiegów, takich jak peeling. Zamiast tego zajmij się kojeniem i nawilżaniem zranionej skóry. Używaj bardzo łagodnego produktu do mycia twarzy, a następnie zajmij się ukojeniem jej i nawilżeniem. Świetne będą produkty na bazie aloesu. Przed użyciem potrzymaj go chwilę w lodówce. Chłodny produkt przyniesie dodatkową ulgę. Możesz także skorzystać z jednego z najstarszych sposobów, czyli okładu z plasterków ogórka lub drożdży rozpuszczonych w mleku. Gdy skóra zacznie się łuszczyć, nie zrywaj jej ani nie wracaj do używania peelingów – zamiast tego postaw na nawilżanie, które pomoże Twojej cerze przejść przez ten etap gojenia.

10 kosmetyków, których wcale nie potrzebujesz. Szkoda zdrowia i pieniędzy

Jak pielęgnować opaloną skórę: brązowa opalenizna

Opalona skóra wymaga szczególnej opieki i troski. Słońce sprawia, że staje się ona przesuszona, co negatywnie wpływa na procesy starzeniowe. Dlatego jeśli jesteś fanką opalonej cery, nie zapomnij o produktach, które są głęboko nawilżające. Sprawdzą się kremy na bazie kwasu hialuronowego, który zapewni nam właśnie ten efekt. Odpowiednie będą również produkty na bazie masła kakaowego, które dodatkowo podkreśli kolor opalenizny. Wśród składników produktów szukaj gliceryny, olejków z awokado lub pestek winogron. Wzbogać swoją pielęgnacje o witaminy A, C oraz E (przydatne będą wszelkiego rodzaju domowe maseczki, do których dodajesz zawartość kapsułek z witaminami A+E).