Jasna cera jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech Polek, jednak nie wszystkim się ona podoba. Modne są samoopalacze, bronzery, wizyty w solarium lub opalanie na słońcu. Na szczęście coraz więcej dziewczyn rezygnuje z tego typu zabiegów na rzecz naturalnego koloru cery. A warto, ponieważ zadbana jasna skóra odwdzięczy się nam rozświetlonym, delikatnym wyglądem.

Mieszanka miodu i mleka – słodka pielęgnacja, która przynosi wiele korzyści dla skóry

Dla zdrowia

Jednym z ważniejszych argumentów przemawiających za zachowaniem bladej cery jest szkodliwość promieni UV. Opalanie sprawia, że nasza skóra o wiele szybciej się starzeje oraz wzrasta ryzyko zachorowania na raka. Dodatkowo osoby z opaloną twarzą zazwyczaj wyglądają starzej. Blada cera jednak wymaga specjalnej pielęgnacji.

Oczyszczanie

Niezwykle ważne jest oczyszczanie twarzy, ponieważ na bladej skórze bardzo widoczne są wszystkie zaskórniki oraz inne niedoskonałości. Posiadaczki bladej cery powinny pamiętać o dokładnym demakijażu. Świetnie sprawdzi się dwuetapowe oczyszczanie. Regularne peelingi z witaminą C pozwolą pozbyć się martwego naskórka oraz wyrównają koloryt cery.

Wyrównany koloryt cery

To jest kolejny ważny krok w pielęgnacji jasnej cery. Wybierając kosmetyki pielęgnacyjne, warto zwrócić uwagę na ich właściwości wyrównujące koloryt. Świetnie sprawdzą się kremy rozświetlające i rozjaśniające. Równie istotne jest zadbanie o nawilżenie skóry: dzięki temu nie będzie ona zmęczona i poszarzała. By zachować blask, nie wolno dopuścić do jej odwodnienia. Dobrym sposobem na pielęgnację jest stosowanie masażu, który spotęguje działanie kosmetyków.

Pielęgnacja skóry w czasach pandemii. Jak sobie nie zaszkodzić i poprawić stan cery? Wywiad z ekspertką

Filtr UV

Stosowanie wysokich filtrów zalecane jest dla wszystkich typów cery, jednak w przypadku posiadaczek bladej skóry jest niezwykle ważne. Blada cera opala się na czerwono, bardzo łatwo o poparzenia słoneczne. Nie tylko wyglądają one nieestetycznie, lecz także są dla nas niebezpieczne. Właśnie dlatego powinno się unikać opalania.