Przed nami zapowiada się prawdziwie gorący weekend. Patrząc na ostatnie warunki pogodowe zdecydowanie jest to świetna informacja, a już dziś warto planować weekendowy wypoczynek nad wodą. Dla wielu osób intensywne upały są nieco kłopotliwe ze względu na wzmożoną potliwość. Mokre plamy pod pachami oraz nieprzyjemny zapach to symptomy, które dotyczą wielu osób. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci pozbyć się przykrego problemu lub choć trochę zniwelować pocenie się. Oto kilka z nich!

#Jedz czekoladę

Kiedy się pocimy, tracimy dużo magnezu. Może to skutkować większym napięciem, które z kolei prowadzi do potliwości. Niezwykle ważne, więc jest uzupełnianie magnezu i witaminy B, aby zapewnić organizmowi dodatkowe wsparcie układu nerwowego i pomóc w regulacji nadpotliwości. Gorzka czekolada bogata jest w magnez, dlatego jej spożywanie podczas upałów ma wpływ na gruczoły potowe.

TE CZYNNOŚCI POMOGĄ CI OGRANICZYĆ PROBLEM MOKRYCH PLAM POTU PO SIŁOWNI!

#Unikaj ostrych przypraw i ciężkich posiłków

Grill na działce albo nad wodą, soczyste plastry boczku i karkówki z dodatkiem ostrej musztardy – palce lizać! Choć smaczne, niestety takie ciężkie posiłki, pełne białka pochodzenia zwierzęcego oraz ostre przyprawy nasilają proces pocenia się. Jeżeli chcesz uniknąć nadpotliwości postaw na lekkie posiłki na bazie roślin.

#Jedz dużo owoców

Postaw na owoce i warzywa bogate w wodę, takie jak arbuz, winogrono, melon, ogórek czy rzodkiewki. Ich wysoka zawartość wody i elektrolitów pomoże uzupełnić większość tych, które zostału utracone w wyniku nadmiernego pocenia się. Nawodniony organizm oznacza, że woda jest unieruchomiona, dlatego nie może „uciec” tak szybko.

#Uważaj na kawę

Kofeina podczas upałów powinna być spożywana z umiarem, jeśli masz tendencję do nadmiernego pocenia się. Jest to środek pobudzający i działa na centralny układ nerwowy. Spożywa z umiarem nie nie ma większego wpływu.

TWIERDZI, ŻE NIE POTRZEBUJE KOSMETYKÓW. „TO WRÓŻKI SPRAWIAJĄ, ŻE WYGLĄDAM MŁODO”

#Wypróbuj szałwię

Szałwia od dawien dawna stosowana jest przy nadmiernym poceniu. Jest naturalnym źródłem flawonoidów i polifenoli, co czyni ją doskonałym przeciwutleniaczem i środkiem antybakteryjnym. Wypróbuj szałwi w postaci kropelek.