Nareszcie nadeszły upragnione przez nas wyższe temperatury, a wraz z nimi sukienki, krótkie szorty i spódnice. Niestety, wiele z nas wstydzi się ich założyć. Dlaczego? Powód jest prosty – pokazują ciało i odsłaniają skórę, która po zimie może być przesuszona i mniej jędrna. Jak o nią zadbać, by nadać jej zdrowy wygląd? Oto sztuczki, które są odpowiedzią na to jak dbać o skórę.

Bezpieczna i szybka opalenizna, którą uzyskasz sama w domu. Przegląd ciekawych balsamów brązujących

Wystarczą trzy proste kroki. Pielęgnację rozpocznij już pod prysznicem, bo to właśnie podczas codziennej kąpieli popełniamy najwięcej błędów, które odbijają się na wyglądzie naszej skóry.

Unikaj gorącej wody

Temperatura wody podczas prysznica, czy też kąpieli, ma wielki wpływ na kondycję skóry. Gorąca woda czy zbyt długie kąpiele mocno ją wysuszają, powodując podrażnienia i znacząco przyspieszając jej starzenie. To właśnie przez zbyt ciepłą wodę po każdej kąpieli towarzyszy ci nieprzyjemne uczucie napięcia, a nawet swędzenie. Ponadto skóra jest poszarzała i wygląda na zmęczoną.

Jeśli więc kochasz gorące prysznice, mamy dla ciebie złą informację – musisz z nich jak najszybciej zrezygnować. Jak przekonują naukowcy, im chłodniejsza temperatura, tym lepiej dla naszej skóry. Dlaczego?

Chłodna woda poprawia krążenie, a dzięki temu ujędrnia naszą skórę, nadając jej młody, zdrowy wygląd. I wcale nie oznacza to, że jesteś skazana na lodowaty prysznic – myj się letnią wodą, pamiętając by kąpiel zakończyć, polewając ciało chłodnym strumieniem. Natomiast jeśli jesteś fanką kąpieli w wannie, do wody dodawaj kilka kropli tłustych olejków, które ochronią naturalną warstwę lipidową twojej skóry.

Slugging to pielęgnacyjny hit, na punkcie którego zwariował TikTok. Efekt? Idealnie gładka skóra

Nie pocieraj!

Kolejnym krokiem w drodze po piękną skórę jest osuszanie jej. Większość z nas po prysznicu, czy kąpieli osusza skórę, energicznie pocierając ją ręcznikiem, chcąc się jak najszybciej ogrzać i móc wreszcie wskoczyć w piżamę. Błąd! Intensywne pocieranie skóry uszkadza ją i prowadzi do podrażnień. Przede wszystkim – nie pocieraj! Zamiast tego delikatnie dotykaj ciało miękkim ręcznikiem, zbierając w ten sposób pozostałe na skórze krople wody.

Mezoterapia: zabieg nie tylko na twarz ale i doskonałe remedium na cellulit oraz napięcie przedmiesiączkowe

Nawilżaj!

Następnie, zanim nałożysz piżamę, pamiętaj o nawilżeniu całego ciała. Kosmetyki myjące, których używamy podczas kąpieli mają za zadanie usunięcie z naszej skóry brudu i zanieczyszczeń. Niestety, są na tyle mocne, że usuwają z naszej skóry także warstwę lipidową, wysuszając ją i czyniąc podatną na podrażnienia. Dlatego, koniecznym krokiem w codziennej pielęgnacji skóry, jest nawilżanie jej po każdej kąpieli. Najlepiej używać do tego naturalnych balsamów nawilżających bądź natłuszczających, zawierających glicerynę, masło shea czy miód.

Niezwykle ważne jest nałożenie ich do pięciu minut po wyjściu spod prysznica. Dlaczego? W tym czasie dochodzi do parowania wody znajdującej się w naszej skórze po kąpieli, nakładając na nią balsam, sprawimy, że zostanie ona we wnętrzu, dodatkowo nawilżając skórę. A nawilżona skóra, to skóra jędrna, gładka i wolniej się starzejąca.

Proste, prawda?