Przebarwienia przyjmują zazwyczaj postać nieestetycznych brązowych plam, uprzykrzając życie niejednej kobiecie. Ich leczenie jest długotrwałe i wymaga wiele wysiłku. Niezbędna jest też konsultacja dermatologiczna. My, podpowiemy ci, jak dbać o taką skórę na co dzień.

4 SYGNAŁY, KTÓRE ŚWIADCZĄ O TYM, ŻE POWINNAŚ ZOBACZYĆ SIĘ Z DERMATOLOGIEM

#1
Chcąc walczyć z przebarwieniami, musisz wyeliminować ich przyczynę. Najczęściej powoduje je słońce, które uaktywnia melanocyty, powodujące opaleniznę. Przebarwienia są wynikiem ich nadmiernej produkcji. Dlatego podstawą w walce z przebarwieniami skóry jest chronienie skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. W tym celu powinnaś codziennie stosować krem z filtrem UVB i UVA, nawet jeśli cały dzień planujesz spędzić w biurze.

#2
Nie przesadzaj z peelingiem. Chociaż złuszczanie jest dla twojej cery zbawieniem, nie powinnaś stosować go codziennie. Usuwając martwy naskórek, faktycznie sprawiasz, że plamy jaśnieją, jednak zbyt częste złuszczanie czyni skórę bardzo delikatną, skłonną do podrażnień i wrażliwą na słońce. Co zamiast pomóc, może skutkować pojawieniem się kolejnych plam. Peeling dwa razy w tygodniu w zupełności wystarczy.

Rada: Do peelingów używaj korundu kosmetycznego, który stosowany jest do mikrodermabrazji. To tlenek glinu, który świetnie złuszcza, a także rozjaśnia skórę.

4 PRZYCZYNY, PRZEZ KTÓRE TWOJA CERA WYGLĄDA NA ZMĘCZONĄ

#3
Używaj kremów wybielających, które zahamują nadprodukcję melanocytów, rozjaśnią przebarwienia i zregenerują skórę. Wybieraj kosmetyki zawierające hydrochinon, arbutynę i kwas kojowy — blokują melanogenezę i działają wybielająco. Nakładaj je na noc.

#4
Rób maseczki rozjaśniające. W tym celu wcale nie potrzebujesz sięgać po kosmetyki drogeryjne. Wystarczy, że nałożysz na oczyszczoną twarz plasterki ogórka. Zawiera on askorbinazę, która świetnie rozjaśnia cerę.

#5
Uważaj! Unikaj kosmetyków z dziegciem, dziurawcem i rutą, ponieważ wykazują one działanie fotouczulające.