Produkcja kosmetyków do pielęgnacji skóry to potężna branża. Niemal codziennie proponowane są nam kolejne nowości. Wszystkie marki obiecują natychmiastowy efekt gładkiej, promiennej skóry. Często bywa jednak tak, że kolejne produkty oferowane przez marki kosmetyczne są wypełnione chemikaliami, które bardziej szkodzą niż pomagają.

Coraz większa świadomość konsumencka sprawia, że następuje wyraźna tendencja do zwrotu w stronę naturalnych, ekologicznych kosmetyków. Rezygnujemy z produktów od wielkich koncernów, na rzecz mniejszych, rodzimych firm lub sami zaczynamy tworzyć kosmetyki.

Naturalna pielęgnacja skóry jest niezwykle popularna głównie w Indiach. Kobiety podchodzą do tej czynności bardzo poważnie, traktując ją bardziej jak rodzaj mantry, niż codzienny przymus. Oto niektóre z ich tajemnic:

ZOBACZ TEŻ: SEKRET PIĘKNA GEJSZY. W KOŃCU DOWIESZ SIĘ NA CZYM POLEGA ICH FENOMEN

Sekretem gładkiej skóry jest szczególna dbałość nie tylko o skład kosmetyków, ale również o zbilansowaną dietę. Wszystko zaczyna się od dobrego odżywiania i wystarczającej ilości snu, po utrzymanie niskiego poziomu stresu. Kobiety w Indiach wierzą, że piękna skóra zaczyna się od środka. To podejście ma swoje korzenie w ajurwedzie, czyli starożytnym systemie medycyny indyjskiej. Ciało i umysł są ze sobą ściśle powiązane.

W indyjskich rytuałach upiększających stosowane są naturalne preparaty, wyprodukowane z organicznych składników. Często wykorzystuje się olej kokosowy i kurkumę jako bazę do przygotowania pielęgnacyjnych preparatów.

Innym popularnym składnikiem jest woda różana. Wiele kobiet wykorzystuje ją do przygotowania domowych maseczek do rąk.

Włosy są kwintesencją urody kobiet z Indii. Ich pielęgnacja zaczyna się tam już w bardzo młodym wieku, a najważniejszym produktem są oleje. Są one szczególnie skuteczne, ponieważ chronią przed mocnym słońcem i wilgotnym klimatem.

ZOBACZ TEŻ: JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY KREM NA WIOSNĘ. SPRAWDŹ JAKICH SKŁADNIKÓW WARTO SZUKAĆ

Jeśli chodzi o farbowanie włosów, wiele kobiet używa mieszanek na bazie henny. Robią pastę, której składnikami są m.in. sok z buraków, kawa lub herbata i nakładają na włosy.

Spróbujecie któryś z tych sztuczek?