Pielęgnacja nóg niejednej z nas sprawia ogrom problemów. Nieczęsto skupiamy się na pielęgnacji całego ciała, raczej zajmując się wybranymi partiami oraz twarzą. Sucha skóra wygląda nieatrakcyjnie i dodaje lat, dlatego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie. Ten peeling sprawi, że będziesz mieć idealne nogi!

Cera dojrzała potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Ta maseczka zadziała na nią kompleksowo!

Pielęgnacja nóg

Poza stopami, również łydki narażone są na przeciążenia. Po intensywnym dniu czujesz nie tylko zmęczenie w stopach, lecz także w łydkach. Delikatny masaż jest w stanie zapewnić rozluźnienie mięśni. Ponad to częstym goleniem sprawiamy, że skóra na łydkach staje się przesuszona. Z pewnością znasz ten widok. Łydki pokryte białymi płatkami, które osypują się z nóg lub zostają na spodniach. Ten problem dotyczy wielu kobiet! Nasila się zwłaszcza w chłodniejszą pogodę. Teraz powoli zbliża się jesień, dlatego warto zadbać o to, aby mieć idealne nogi!

Idealne nogi: peeling natłuszczający z zielonej herbaty

Do pielęgnacji łydek powinnaś używać specjalnego peelingu. Odstaw gruboziarniste, suche peelingi, które tylko dodatkowo wysuszają skórę. Zamiast tego postaw na peeling nawilżający, przygotowany na tłustej bazie. Peeling z zielonej herbaty idealnie sprawdzi się do pielęgnacji nóg. Nawilża skórę, pozbawia nierówności i poprawia ukrwienie. Pamiętaj, aby takiego peelingu nie stosować przed zabiegiem depilacji, ponieważ skóra będzie zbyt mocno natłuszczona.

Hity kosmetyczne, które chętnie kupisz we wrześniu

6 łyżek oleju kokosowego

½ szklanki białego cukru

5 torebek zielonej herbaty (albo 5 łyżek zielonej herbaty)

2-3 krople olejku jałowcowego

Olej kokosowy rozpuść w mikrofalówce lub lekko podgrzej w garnku. Gdy będzie płynny, wsyp do niego cukru i zieloną herbatę. Dodaj olejek eteryczny i dokładnie wymieszaj całość. Przelej do słoiczka, w którym będziesz przechowywać kosmetyk i odłóż do stwardnienia. Jeśli chcesz użyć peelingu jeszcze tego samego dnia, możesz włożyć go do lodówki. To powinno przyspieszyć proces gęstnienia. Ten peeling sprawi, że będziesz mieć idealne nogi nawet mimo niesprzyjającej pogody.