Paznokcie hybrydowe mają wiele zalet. Taki manicure wygląda pięknie. Jest również trwały. To wspaniała alternatywa dla tipsów, które już dawno wyszły z mody. Odpowiednio nałożona hybryda rzeczywiście może wyglądać wspaniale, jednak wiele kobiet narzeka na to, co dzieje się z paznokciami po jej zdjęciu.

Niestety popularne hybrydy są często powodem osłabienia płytki paznokcia. Wspaniałym sposobem na wzmocnienie paznokci jest roślina, którą większość z nas ma w kuchni.

ZOBACZ TEŻ: 4 SPOSOBY NA ZDROWE I PIĘKNE PAZNOKCIE MIĘDZY JEDNYM A DRUGIM MANICUREM

Jej właściwości lecznicze od dziesięcioleci cieszą się nieustannym powodzeniem. Badania wykazały, że zapobiega infekcjom wirusowym, chroni przed zawałem i udarem, wspomaga trawienie, a także ma rewelacyjny wpływ na skórę. Mowa tu oczywiście o czosnku, który stanowi ratunek również dla zniszczonych paznokci. Jak przygotować odżywkę z czosnku? Już spieszymy z tłumaczeniem.

Do przygotowania odżywki z czosnku przyda Ci się buteleczka odżywki, której używasz na co dzień. To właśnie do niej powinien trafić posiekany czosnek. Wystarczy pięć ząbków czosnku. Tak przygotowaną miksturę odłóż na dziesięć dni. Tylko wtedy sok z czosnku będzie miał szansę przeniknięcia do odżywki.

ZOBACZ TEŻ: NIE MUSISZ SPISYWAĆ ZŁAMANEGO PAZNOKCIA NA STRATY! OTO SPOSOBY NA JEGO OCALENIE!

Jak długo należy czekać na pierwsze efekty? Wystarczy miesiąc regularnego stosowania odżywki. Płytka paznokcia staje się zdrowsza i mocniejsza.

Miałyście przyjemność stosować ją już wcześniej?