W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa henna pudrowa. To zabieg koloryzacji brwi, który dodatkowo odżywia i pielęgnuje. Skuszona obietnicą trwałego efektu postanowiłam sprawdzić to na własnej skórze.

Henna pudrowa to zabieg, który składa się z kilku etapów. Sam produkt oparty jest na składnikach roślinnych, które mają wzmocnić i dogłębnie odżywić włoski oraz nadać im ładny, naturalny kolor.

Jest prosty sposób na zbyt wyskubane brwi. Pomoże najzwyklejsze mydło!

Henna pudrowa – dlaczego warto?

To, co zdecydowanie przemawia za tym, by skorzystać z zabiegu jest fakt, że efekt utrzymuje się znacznie dłużej. Kolor najszybciej schodzi ze skóry wokół brwi (po około 2/3 tygodniach) zaś na włoskach jest widoczny nawet przez kolejne 2 tygodnie. To o wiele dłużej, niż w przypadku tradycyjnej henny, która już po kilku dniach staje się coraz mniej widoczna.

Jeśli chodzi o sam czas zabiegu, trwa on około 45/50 minut. Pierwszym etapem jest demakijaż – po oczyszczeniu włosków, kosmetyczka robi peeling i myje włoski specjalistycznym szamponem. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu i nawilżeniu włosków, przechodzimy do następnego etapu.

Undone brows – tak stylizujemy brwi w tym roku

Henna pudrowa – zabieg krok po kroku

Po wyznaczeniu odpowiedniego kształtu, nakładana jest biała pasta, która ma zabezpieczyć skórę przed pobrudzeniem i utrzymać kontur. Kolejnym etapem jest nałożenie henny – gama kolorystyczna jest bardzo szeroka, dlatego bez problemu można znaleźć odcień pasujący do swojego typu urody. Kolory henny można swobodnie łączyć, dlatego wspólnie z kosmetyczką możecie wybrać efekt, który chcecie uzyskać.

Na początku nakładana jest pierwsza warstwa, po odczekaniu około 20/30 minut, kiedy henna zaschnie na włoskach, czynność jest powtarzana. Na koniec skóra wokół brwi przemywana jest specjalnym removerem, by usunąć ewentualne niedoskonałości.

Ostatnim etapem jest regulacja brwi. Zazwyczaj wykonuje się ją za pomocą pasty cukrowej, wosku lub tradycyjnej pęsety.

Cała czynność trwa nieco dłużej, niż w przypadku zwykłej henny, za to efekt jest o wiele bardziej trwały. Po wykonaniu henny pudrowej istotne są 24h po zabiegu, w tym czasie należy unikać kontaktu włosków z wodą, produktem do demakijażu, szamponem i innymi płynami, ponieważ może to osłabić efekt. Warto też zrezygnować z basenu, sauny czy solarium.

Makijaż permanentny: obalamy mity! Sprawdź co musisz o tym wiedzieć

Henna pudrowa – zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po wykonaniu henny, kolor może wydawać się zbyt ciemny, jednak już następnego dnia efekt będzie wyglądał coraz bardziej naturalnie. W ciągu kolejnych tygodni po wykonaniu zabiegu zaleca się także unikanie stosowania kosmetyków na bazie olejków w okolicach oczu, które mogą osłabić działanie henny.

Koszt zabiegu to około 100 zł, w zależności od salonu. W moim przypadku pełny efekt utrzymał się przez około 3 tygodnie. Po tym czasie zauważyłam, że kolor nie jest już widoczny na skórze wokół brwi.

Same włoski były przyciemnione jeszcze przez kolejne 1,5  tygodnia. Taki rezultat był dla mnie bardzo zadowalając, ponieważ tradycyjna henna utrzymuje się w moim przypadku o wiele krócej, a efekt zupełnie znika po niecałych dwóch tygodniach.