Depilacja nóg maszynką do golenia jest jedną z najpopularniejszych i najszybszych metod. I chociaż aby cieszyć się gładką skórą czynność trzeba powtarzać co kilka dni, nadal pozostaje ona faworytem wśród wszystkich innych sposobów. Niestety nie tylko częstotliwość jest tu jednym minusem. Używając maszynki jesteśmy narażone na zacięcia, zaczerwienienia skóry i wrastające włoski.

ZOBACZ TEŻ: DOMOWE METODY DEPILACJI BIKINI – JAKI MASZ WYBÓR I NA CO WARTO SIĘ ZDECYDOWAĆ

Bez względu na to jak długo już używasz maszynki, drobne zacięcie może zdarzyć się każdemu. Na szczęście istnieją pewne sposoby, które mogą ograniczyć ten problem.

Wrastające włoski to coś, czego każda z nas wolałaby uniknąć. Zaczerwienienie i stan zapalny skóry to nic przyjemnego. Sai Demirovic ekspert od pielęgnacji skóry wyjaśnia, że taki stan częściej przytrafia się osobom, które posiadają mocne, grube włoski Włosy na nogach mają tendencję do zwijania, dlatego też istnieje duże ryzyko wrośnięcia włosków w skórę .

Aby przyspieszyć gojenie dermatolodzy zalecają miejscowe stosowanie maści z antybiotykiem np. Neosporin, które zminimalizują ryzyko wystąpienia infekcji i przyspieszą proces gojenia.

Kolejną kwestią jest zaprzestanie golenia na kilka dni, by dać skórze czas na regenerację. W tym czasie można używać również aloesowego żelu, by ukoić podrażnienia skóry.

A co zrobić, by ograniczyć problem bolesnych zacięć i wrastających włosków? Pierwszą kwestią jest regularna wymiana maszynki, stępione nożyki zwiększają ryzyko podrażnień. Oprócz tego jest jeszcze kilka innych sposobów, które mogą pomóc. Kolejną z nich jest gorący prysznic, dzięki temu zmiękczysz skórę, a cała depilacja będzie łatwiejsza.

ZOBACZ TEŻ: ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ? POWINNAŚ WYKONAĆ JĄ WŁAŚNIE W ZIMIE!

Wiele kobiet depiluje się „pod włos” tymczasem właśnie taka technika może powodować mocne podrażnienia skóry, bezpieczniej będzie z tego zrezygnować i zacząć prowadzić maszynkę w kierunku wzrostu włosów.

Jest jeszcze jeden błąd, który często lekceważony, jest jedną z przykrych konsekwencji depilacji. Chodzi o miejsce, w którym odkładasz maszynkę. Lepiej zabierz ją spod prysznica, ponieważ wilgoć może powodować gromadzenie się na niej pleśni i bakterii, co potem bezpośrednio przekłada się na naszą skórę. Ostatnim krokiem po depilacji powinno być wsmarowanie delikatnego olejku z witaminą E. Możesz połączyć go ze swoim ulubionym balsamem.

Co Wy na to?