Co prawda moda na grube i mocno podkreślone brwi powoli odchodzi w zapomnienie. W nadchodzącym sezonie żegnamy pomady i ciemne kredki. Stawiamy za to na transparentne żele, które ładnie wyczeszą i ułożą włoski. Naturalny wygląd to jeden z wiosennych trendów, warto wiec zadbać o kondycję brwi oraz rzęs i postawić na ich dogłębną regenerację.

Co do samych rzęs – w tym przypadku od lat sprawdza się ten sam model. Długie, mocne i pełne objętości są zawsze w modzie. Tusz do rzęs to jedno, ale by cieszyć się dobrą kondycją włosków również po demakijażu, warto sięgnąć po odżywkę do rzęs.

Na drogeryjnych półkach znajdziemy mnóstwo takich produktów, ale nie wszystkie one są bezpieczne. Wprawdzie zapewniają szybki efekt, ale zaraz po odstawieniu odżywki rzęsy wracają do poprzedniego stanu, albo co gorsze, ich kondycja ulega znacznemu pogorszeniu. Jest jeszcze jedna ważna kwestia – niektóre z odżywek do rzęs zawierają w sobie składnik o nazwie bimatoprost , który jest wykorzystywany jako lek na jaskrę. A przedostanie się nawet minimalnej ilości do oczu może powodować poważne problemy ze wzrokiem.

ZOBACZ TEŻ: 4 ŚWIETNE PORADY, KTÓRE POMOGĄ CI NA MAKSA WYKORZYSTAĆ MOŻLIWOŚCI TWOJEJ MASCARY

Na szczęście istnieją inne sposoby, które pomogą Ci zadbać o brwi i rzęsy, a jednym z nich jest przygotowanie odżywki diy, której głównym składnikiem jest oczywiście olejek rycynowy. To właśnie on odpowiada za szybszy wzrost włosków, wygładza ich strukturę, odżywia i lekko przyciemnia. A oto cała lista niezbędnych składników:

– olejek rycynowy,
– kapsułka witaminy E,
– wazelina,
– pojemniczek na odżywkę.

Tylko tyle wystarczy, by już po kilku tygodniach zauważyć wyraźne wzmocnienie rzęs i brwi. Oprócz odżywczego olejku rycynowego również wazelina odgrywa tu ważną rolę – regeneruje i uelastycznia włoski, a kapsułka witaminy E przyspieszy ich wzrost.

Pamiętajmy jednak o tym, że domowe kosmetyki, które składają się wyłącznie z naturalnych składników mają krótszy czas użycia. Dlatego po upływie około 3 tygodni, warto przygotować nową, świeżą mieszankę.

ZOBACZ TEŻ: KOBIETA OŚLEPŁA NA DWIE GODZINY. WSZYSTKO PRZEZ NIEUDANĄ PRÓBĘ PRZYKLEJENIA RZĘS

Spróbujecie?